Турнир: efbet Лига Стадион: Зрители: 991

Разликата между двата тима се запази

86′

Орлин Старокин ще се опита да придаде нужната агресия в халфовата линия на Пирин.

81′

Девет минути преди края на срещата - Ерик Почански отстъпва своето място на Виле Салмикиви.

78′

ЦОНЕВ!!! Тотален шок бе на път да обземе пиринските "орлета" в 78-ата минута. Появилият се като резерва за Берое - Борислав Цонев получи подаване в наказателното поле на Ботев. Последва негова каскада от финтове и удар в десния ъгъл, който за негово съжаление намери страничната греда на Благой Макенджиев.

75′

Картоните нямат край - този път "жълтото" видя и Пламен Тенев.

74′

Румен Сандев влезе грубо в Охене и получи жълт картон.

73′

Милен Радуканов предприема смяна. Тони Тасев напуска игра, появява се Кощърна.

72′

Светкавичен жълт картон и за играч на Берое - Венци Василев.

71′

Официално предупреждение за Рос Дженкинс, който влезе типично по британски в краката на опонент.

63′

ГОООЛ ЗА БЕРОЕ!! ЖУНИОР МАПУКУ!! 1:1!! Постепенно Берое сякаш приспа своя съперник и в 63-ата минута гостите от Стара Загора стигнаха до изравнителен гол. Резервата Карлос Охене изведе зад отбраната Жуниор Мапуку, който елиминира елегантно Благой Макенджиев и след това с лекота вкара в опразнената врата. За да подразни допълнително пиринската агитка, африканецът затанцува и специфичен танц на радостта, който бе съпроводен с огромна доза псувни.

59′

Пълният фигурант Делич отстъпва мястото си на бившия левскар - Борислав Цонев.

52′

Заучено положение и много неуспешен удар на Дженкинс, който праща топката високо над вратата.

48′

КОСТОВ!! Второто полувреме можеше да започне по мечтан начин за домакините, които можеха да удвоят своя аванс. Дани Младенов центрира към връхлитащия в наказателното поле на Берое - Станислав Костов. Нападателят с №19 обаче закъсня с части от секундата и така пропусна да накаже Перниш. Секунди по-късно, словашкият страж действа решително и при удар на Тони Тасев.

47′

На почивката Ферарио Спасов предприе смяна, заменяйки неубедителния до този момент Кохей Като с Карлос Охене.

46′

Срещата между двата тима се наблюдава от националния селекционер - Петър Хубчев.

45′

ИГРАТА СЕ ПОДНОВЯВА!

45′

ПОЧИВКА!

44′

Малко преди почивката, младият Пламен Тенев опита да върне заралии в мача по нестандартен начин. Опитът му чрез мощен диагонален шут от над 20 метра обаче не намери така желаната цел.

32′

МАПУКУ! Берое опита да демонстрира характер малко след инкасирането на гола. Добра възможност в 32-ата минута се откри за Жуниор Мапуку, който обаче реши да играе сам и от нестандартна позиция в наказателното поле, прати топката високо над горната греда. Решението му отприщи гнева на голяма част от неговите съотборници.

27′

ГООООЛ ЗА ПИРИН!!1:0!! КОСТОВ!! Публиката на стадион "Христо Ботев" най-сетне имаше повод за радост в 27-ата минута. Станислав Костов сътвори хубаво двойно подаване с Дани Младенов, след което отправи перфектен изстрел от границата на наказателното поле, забил се в горния десен ъгъл на бившия му тим. Радостта за Стани със сигурност е била двойна, тъй като на трибуните тази вечер беше не кой да е, а националният селекционер - Петър Хубчев.

23′

Изминаха 23 минути, през които нито един от двата тима все още не е създал реално голово положение. Залага се на битката в центъра на терена.

17′

Изстрел на Ерик Почански от средна дистанция, който не представляваше никаква опасност за вратаря на Пирин - Благой Макенджиев.

12′

Жълт картон за Жуниор Мапуку, който влезе изключително грубо в краката на Костадин Ничев и не бе пожален от главния съдия Георги Кабаков.

3′

С 18 точки, спечелени при своите гостувания, Берое е тимът извън Топ 6 с най-голям актив навън.

2′

През календарната 2017-а година Пирин превърна своя стадион "Христо Ботев" в истинска крепост, като взе 16 от възможните 18 точки. С ЦСКА са единствените отбори, които нямат загуба в плейофите.

1′

6. Орлин Старокин 27. Денислав Станчев

Отборите на Пирин и Берое се изправят един срещу друг в мач от поредния кръг на плейофната група "Б".

"Орлетата" влизат в мача с аванс от 2 точки спрямо Берое и евентуален успех ще им гарантира първата позиция, даваща право на по-приемлив жребий в плейофите за Лига Европа.

Милен Радуканов: Искам всички футболисти на Пирин да останат и през следващия сезон

Даде кратка пресконференция

Откакто Пирин се завърна в елита през миналия сезон, старозагорци са успявали да се разпишат във всеки един от 7-те си шампионатни двубоя с благоевградчани. Нямат нито една загуба от тях в периода - 4 победи и 3 равенства.

От групата на домакините за този мач отсъстват Димитър Благов и Антон Костадинов, които изтърпяват наказание. Трайно контузен пък е африканският нападател - Аймен Суда.

Договорът на Иво Иванов изтича след края на сезона

Капитанът на Берое напуска през лятото?

Футболистът се завръща в титулярния състав след като изтърпя наказание от 3 мача

С 18 точки, спечелени при своите гостувания, Берое е тимът извън Топ 6 с най-голям актив навън. При 1:0 над Пирин (Благоевград) в петия кръг Кохей Като стана едва вторият японец, отбелязал гол в българското първенство. Оттогава азиатецът изигра 20 поредни мача за Берое без попадение.

Антон Карачанаков вече се възстанови от неприятната си травма и ще може да вземе участие в сблъсъка. Наказанието си от три мача изтърпя и капитанът Иво Иванов.

Антон Карачанаков е преотстъпен на Берое до 31-ви май

Берое без един от основните си футболисти в битката за Европа

Добраната новина за заралии е, че ще могат да разчитат на него в следващите няколко мача

Главен съдия на срещата е именникът Георги Кабаков от Пловдив, с помощници Мартин Венев и Георги Калудов. Допълнителни асистент съдии са Владимир Вълков и Ангел Баялцалиев. Делегат на БФС е Владимир Николчев, а за работата на реферите ще следи Йордан Иванов.