Отборът на Пирин загуби гостуването си на Локомотив в Горна Оряховица, в среща от плейофната фаза в Първа професионална лига.

Двата състава си отбелязаха общо 7 гола, като домакините се наложиха с 4:3.

Головете в тяхна полза вкараха Цонков (на два пъти), Ндонгала и Муса. Точни за гостите бяха Благов, Костов и Иван Цветков.

Домакините разполагат с 30 точки във временното класиране, докато Пирин е лидер в тази Група "Б" от шампионата, като има цели 43 пункта на сметката си.

За двата отбора това бе последен мач от тази фаза в ППЛ. В баражите единайсеторките се разминават, като Пирин ще продължи към място в Лига Европа, а Локомотив ще се бори за оцеляване.

Снимка 293417

На практика изходът от сблъсъка бе без значение за Локомотив, които заемат твърдо последното четвърто място в тази група, докато за Пирин победата щеше да им осигури на 100% първата позиция.

ТОПСПОРТ проследи на живо за потребителите си случилото се на терена днес:

НА ЖИВО: Локомотив (Горна Оряховица) - Пирин

Всичко за домакините отдавна е ясно

Не особено динамично, но пък с два отбелязани гола в него. Такова беше първото полувреме на мача в Горна Оряховица.

В откриващите минути от сблъсъка домакините се настаниха почти изцяло в половината на съперника, като редуваха атаките си една след друга.

До 100%-ви ситуации обаче по-скоро не се стигаше.

Натискът на тима продължи през всички начални 10-ина минути, като ефектът от това не закъсня. Резултатът бе открит от Стефан Цонков в 15-ата минута, като той се оказа най-съобразителен в полето на съперника и даде заслужен аванс на състава си.

Пирин малко по малко изравни резултата и на свой ред опита да притесни опонента си.

"Зелените" атакуваха основно през зоната на Тони Тасев - в лявата част от своето нападение. Локомотив сякаш умишлено отстъпи инициативата и се опита да демонстрира, че може да се защитава на ниво.

Отбраната на тима се пропука в 39-ата минута, когато Димитър Благов бе точен за 1:1. Футболистът на благоевградчани имаше и известна доза късмет, след като ударът му се отби в тялото на защитник, преди да влезе в мрежата на Кунчев.

Така първото полувреме приключи при равен резултат - 1:1.

През вторите 45 минути паднаха нови голове, отново и в двете врати.

Те бяха реализирани само в рамките на 7 игрови минути, като първото от тях бе вкарано във вратата на домакините. Негов автор в 51-ата минута беше Станислав Костов.

Малко по-късно обаче равенството беше възстановено с втория гол на Цонков в срещата. Бранителят се разписа с глава след центриране от ъглов удар.

3:2 направи Муса, с гола си в 85-ата минута, а още две по-късно ветеранът Иван Цветков прехвърли технично стража на съперника за оказалото се и крайно 4:3.

Едно е сигурно - зрителите в Горна Оряховица видяха истинско дерби днес.