Ботев (Пловдив) победи Левски в най-интересния двубой от неделната програма в Първа лига.

"Канарчетата" надделяха с 2:1, след като достигнаха до пълния обрат в мача, въпреки че губеха с 0:1.

Точни в полза на победителите бяха Неделев и Балтанов, докато за Левски се разписа Яблонски.

ТОПСПОРТ проследи на живо за потребителите си случилото се на терена:

Ботев (Пловдив) - Левски 2:1, пълен обрат за домакините!

На Коматево се готвят за триумф

През първото полувреме домакините опитваха всячески да затруднят съперника си, като използваха чести пробиви по фланговете, редувайки ги с такива през центъра на "синята" защита.

Натискът на Ботев беше повсеместен в откриващата част от двубоя, като изглеждаше, че Левски доброволно е приел играта в собствената си половина.

Снимка 311692

След два сериозни пропуска на Ндонгала и домакините се оказаха принудени да се отдръпнат назад, тъй като опонентът им на свой ред взе инициативата.

Столичани бяха по-успешни от опонента си, като още при първия си удар в очертанията на вратата излязоха напред в резултата. Автор на откриващия гол за софиянци стана Давид Яблонски, получи чудесен пас от Габриел Обертан.

Ботев се опита да изравни резултата, но до почивката късметът така и не се усмихна на състезателите на тима.

Второто полувреме бе изцяло в полза на домакините, като благодарение и на публиката си, "канарчетата" полетяха на Коматево.

В 64-ата минута, не без помощта и на младия вратар на "сините" Любенов, Тодор Неделев изравни резултата.

Пълният обрат стана факт в 77-ата минута, когато Лъчезар Балтанов взриви трибуната с попадение за 2:1.

Натискът на домакините не спря, като футболистите на тима настояваха да стигнат до нов, решителен гол, но подобна възможност така и не им бе предоставена.

Левски не бе допускал гол цели 421 игрови минути преди началото днес, а амбициите на "сините" са свързани със спечелването на шампионската титла. За момента обаче успешната серия на столичани бе прекратена.

Асен Караславов: Ангел Палийски няма да подава оставка

Караславов: Палийски няма да подава оставка