Отборът на Литекс записа една от най-лесните си победи от началото на сезона в „А" група. В мач от 17-ия кръг, възпитаниците на Златомир Загорчич се наложиха с 6:2 над запътилия се към „Б" група Пирин (Гоце Делчев).

Домакините предрешиха всичко в мача още в първите 6 минути, когато успяха да се разпишат на два пъти. Автор и на двете попадения стана албанският национал Армандо Ваюши. До края на първата част ловчанлии направиха преднината си класическа след гол на Юрген Джазула.

След почивката попаденията продължиха да валят. Младежкият национал Симеон Славчев добави нови две попадения, а между тях се разписа и Джазула, който бе точен от дузпа. Гостите от Гоце Делчев също успяха да се разпишат на два пъти чрез Пиргов и резервата Иван Стоянов.

Благодарение на победата Литекс събра на сметката си 37 точки, колкото има лидерът и шампион Лудогорец. „Орлите" ще изиграят двубоя си от кръга в неделя, когато гостуват на ЦСКА.

ЛИТЕКС - ПИРИН 6:2 (СЪСТАВИ И КОМЕНТАР)