Отборът на Пирин (Благоевград) постигна много ценна победа над Сливен с 2:1 в първия си домакински мач за новия сезон. Срещата на стадион "Христо Ботев" в Благоеград никак не бе лек за "орлетата", които изоставаха в резултата до 74-ата минута.

В самото начало на срещата Пирин се опита да натисне своя съперник, но в интерес на истина не успя. Многото брак в подаванията лишиха домакините от по-опасни ситуации пред вратата на Георги Георгиев. В 17-ата минута дойде и най-спорното положение в срещата. Миранда се строполи в пеналта на Пирин, но съдията Радослав Станев запази мълчание. До почивката голове така и не паднаха, въпреки че гостите можеха да открият в 41-ата минута, когато Миндев стреля неточно с глава.

През второто полувреме "воеводите" видяха, че това няма да бъде най-тежкото гостуване за тях и потърсиха победата. В 51-ата минута Димо Бакалов беше изведен сам срещу Макенджиев и с лекото мушна топката под плонжа на вратаря за 1:0.

В следващите минути домакините се посъвзеха и с много желание и мъжество изковаха победата. Първо в 74-ата минута Якимов се възползва от грешка в отбраната на Сливен и вкара за 1:1. 8 минути по-късно той се превърна в герой за своите, след като вкара и вторият гол за Пирин. Попадението падна след поредната грешка в защитата на Сливен.