Слабата серия на Славия продължава. След като "белите" паднаха последователно от Миньор и Берое, днес играчите на Емил Велев не успяха да бият и борещият се за оцеляване Пирин.

Двубоят на "Овча купел" завърши при разочароващото 1:1, като далеч по-дейни бяха "белите", но не успяха да пречупят коравия си съперник. След поредната издънка съдбата на Емил Велев начело на тима става все по-неясна, макар Венци Стефанов да се кълне, че няма да го сменя.

Срещата започна с 15 минутно закъснение, след като шефовете на двата клуба се споразумяха за това. Инициативата дойде от Емил Наков, като босът на Пирин изказа по този начин своята подкрепа към исканията на кмета на Каварна Цонко Цонев.

Срещата започна взривно за Славия. Още във 2-ата минута Даниел Пеев центрира отдясно, след което Георги Христов пробва да подаде към Илия Илиев, но атаката бе разгадана от гостите.

6 минути обаче по-късно Пирин шокира своя домакин. Иван Цветков центрира и Воденичаров с глава реализира за "орлетата" - 0:1.

След този гол Славия се хвърли в бесни атаки, с които се опита да изравни. Най-деен бе ветеранът Илия Илиев. Той първо стреля опасно в 16-ата минута. След това той имаше и втора добра ситуация за гол. В 34-ата минута Мартин Кушев бе изпреварен на сантиметри от голлинията.

Активната игра на Славия все пак даде резултат и играчите на Кокала изравниха. В 41-ата минута Дяков проби и навлезе в наказателното поле, центрира и връхлитащият Георги Христов засече от малкия пеналт - 1:1.

През втората част Славия продължи да атакува. Георги Христов, влезлият по-късно Божов и Кушев имаха добри ситауции, но така и не вкараха. "Орлетата" отвърнаха с няколко опасни контраатаки. При една от тях Стойков бе на косъм да се измъкне сам срещу вратаря, но бе спрян.

Така поредната издънка на Славия е факт.