Лудогорец записа трудна победа над Берое в мач от 14-ия кръг на Първа лига. Шампионите се наложиха с 1:0 на "Лудогорец арена".

Така разградчани записаха втора поредна победа над старозагорци след като преди дни триумфираха и под Аязмоото в отложена среща от 1-ир кръг.

В герой за шампионите за пореден път се превърна звездата Джонатан Кафу, който отбеляза единственото попадение в срещата. Лудогорец бе деен на терена, но очевидно пестеше сили за предстоящата битка с Базел.

Капитанът Светослав Дяков изобщо не беше в групата, като Георги Дерменджиев му бе дал почивка. Милан Борян също не беше в разширения състав, тъй като вчера съпругата му го дари със син и той отпътува за Сърбия.

Снимка 263457

Срещата започна с натиск на Берое. Във 2-ата минута Клаудиу Кешеру засече с глава центрирана в наказателното поле топка, но изстелът бе слаб и не затрудни стража Макенджиев.

Борислав Цонев центрира от пряк свободен удар, заложен на 25 метра диагонално от вратата, в 10-ата минута, но Абел Анисе бе най-съобразителен, изчиствайки в ъглов удар. Впоследствие Веселин Пенев игра с глава, но не застраши пазената от Владислав Стоянов врата.

В 30-ата минута Клаудиу Кешеру получи топката на стрелкова позиция в наказателното поле на Берое, но бе блокиран и не успя да завърши атаката за домакините, затова предпочете да комбинира с Марселиньо, който от своя страна изведе Върджил Мисиджан от левия фланг, но последвалото центриране по земя бе изчистено.

В 38-ата минута Марселиньо центрира от пряк свободен удар, а отбраната на Берое се справи и изчисти. Все пак топката отново бе изсипана в малкия пеналт, където Анисе с актрактивно изпълнение засече кълбото, но то срещна напречната греда на пазената от Макенджиев врата.

Малко след началото на втората част, Радослав Кирилов бе изведен по левия фланг и остава в единоборство срещу последния в отбраната на Лудогорец Игор Пластун, който влезе в съприкосновение с нападателя на Берое, фаулирайки го, но съдията подмина ситуацията и не отсъди дузпа.

НА ЖИВО: Лудогорец - Берое

Разградчани пробват да запазят лидерската си позиция, но с мисъл за Базел

В 70-ата минута падна единственото попадение след като Марселиньо изведе отлично Кафу, който засече от около точката на дузпата и изведе домакините напред в резултата след много елегантен изстрел. Последва натиск на шампионите, но до ново попадение не се стигна.

Така Лудогорец остана лидер в класирането с актив от 37 точки. Берое пък е 8-ми със 17 пункта.