Лудогорец победи Левски с 2:0 в последния двубой от 8-ия кръг на родния футболен шампионат. Гостите от Разград стигнаха до успеха след попадения на Ешпиньо и Мисиджан през първата част, като по този начин оглавиха класирането в „А" група.

Домакините от Левски направиха не лош мач, но за пореден път показаха, че трудно бележат пред родна публика. Любопитен факт е, че последната шампионатна победа на Левски бе именно срещу Лудогорец, в края на миналото първенство. Загубата за „сините" означава, че те ще останат на меко казано незавидната 10-а позиция в класирането.

Само след 4 дни Лудогорец ще гостува на ПСВ (Айндховен) в първия си мач от груповата фаза на Лига Европа, а шампионите на България определено имат повод да започнат битката със самочувствие.

Лудогорец нанесе тежкия си удар в мача с Левски през първата част. Домакините започнаха по-активно, но някъде след 10-ата минута шампионите изравниха играта. След четвърт час игра „орлите" излязоха напред. След заучено изпълнение на ъглов удар, топката достигна до Марселиньо, който финтира отлично Велев и върна към дузпата към Ешпиньо, който с точен удар не остави шанс на Пламен Илиев.

Левски отговори с няколко много добри атаки, но в повечето случаи Гари Родригес действа егоистично и провали отборния труд. В края на първата част гостите от Разград нанесоха втория си удар. При отлична контра Мисиджан бе изведен на добра позиция, напред в полето на Левски, финтира Алекс Перес и с десния крак удвои за 0:2.

След почивката Левски започна вихрено и по всякакъв начин се опита да се върне в мача. Треньорът Йоканович пуска в игра още двама нападатели - Туре и Макриев, но дори и това не помогна на домакините да стигнат поне до почетен гол.

ЛЕВСКИ - ЛУДОГОРЕЦ 0:2 (СЪСТАВИ И КОМЕНТАР)