ЦСКА не успя да победи Ботев (Пд) в една от предварително определяните като най-интересни срещи от междинния кръг в Първа лига.

Спорът между двата тима на стадион "Българска армия" завърши така, както и започна - при резултат 0:0.

Домакините владееха инициативата в по-голяма част от мача, но пък по-опасните акции бяха в полза на гостуващия тим.

ТОПСПОРТ проследи на живо за потребителите си случилото се на терена:

НА ЖИВО: ЦСКА - Ботев (Пловдив)

Ще продължи ли безгрешният ход на "червените"

От обичайния титулярен състав на ЦСКА отсъстваше дефанзивният халф Петрус Бумал. Това отвори място сред стартовите 11 за Давид Симао. Португалецът си партнира със своя сънародник Рубен Пинто, а пред тях действаше новата звезда на отбора Руи Педро, който вкара и трите гола за "червените" в двата мача през пролетта.

Този път обаче той не успя да се разпише.

Снимка 281068

На върха на атаката игра Фернандо Каранга, който се понрави с движението си срещу Берое в Стара Загора. Станислав Манолев попадна в групата за мача, започна от пейката, но още в началото на срещата се появи на терена, заменяйки принудително Дюлгеров.

През първото полувреме ЦСКА разполагаше с териториален превес, но футболистите на тима не впечатлиха особено много с изявите си на терена.

Все още личи напрежението в част от новите попълнения в състава, които явно ще се нуждаят от допълнително време за адаптация към тима и футбола на Балканите като цяло.

Лидерът на "червените" в предни позиции за последните няколко срещи - Руи Педро не успя да се разпише, но пък създаде няколко положения за своите съотборници в предни позиции.

Снимка 281066

Ботев показа, че разполага с потенциал при контраатаките си, но също не намери верния път към съперниковата врата.

Въпреки това, в няколко отделни случая, единствено намесите на Китанов запазиха резултата непроменен.

Вторите 45 минути не се различаваха особено много от началните.

ЦСКА владееше топката, но не стигаше до стопроцентови голови ситуации.

От своя страна футболистите на гостите бяха безкрайно опасни при контраатаките си, но и те не успяваха да поразят целта.

Ботев е единственият отбор в елита, който нямаше равенство на чужд терен, но днес записа такова.

Снимка 281069

В самия край на мача напрежението ескалира, като при буквално последната си акция в срещата, ЦСКА претендира, че трябва да получи дузпа. Реферът не даде подобен сигнал, но и повторенията на ситуацията не бяха достатъчно убедителни.

Така или иначе "червените" продължават да са без допуснат гол във вратата си от назначаването на Стамен Белчев за треньор, до настоящия момент, но не убеди, че е по-класен тим от този на Ботев.

За "канарчетата" пък точката беше чудесна и добре дошла, предвид борбата на тима за влизане сред първите 6 отбора в подреждането.

"Червените" остават на трето място, като са с 3 точки по-малко от втория Левски.