В деветия кръг на първенството ЦСКА получи право да изпълни дузпа, която бе първа за есенния сезон. А можеше да бъде трета или четвърта, ако се броят неотсъдената срещу Левски още в първия кръг за смачкването на Спас Делев в наказателното поле на "сините", както и двете ситуации срещу Литекс в шестия кръг, които предизвикаха много коментари. Тогава чак шефът на съдиите Костадин Костадинов хвърли кьорфишек като си подаде оставката, която естествено не бе приета на състоялия се седмица по-късно Изпълком на БФС.

Този сезон е така. До деветия кръг срещу "сините" няма отсъдена и една дузпа, а в тяхна полза са цели пет. Докато против "червените" са свирени две (едната не бе вкарана на мача с Литекс), а в полза на "армейците" една - тази срещу Локомотив (Сф), за която и самите състезатели и ръководители на "червено-черните" признаха, че е стопроцентова.

Що се отнася до претенциите за засада преди това - да имаше играч на ЦСКА, който бе напред в наказателното поле на локомотивци. Но той не влияеше на последвалата ситуация. Защото Виданов изникна от дълбочина и при неговия пробив нямаше основание да се свири засада.

И сега да се върнем конкретно към дербито на деветия кръг между Локо (Сф) и ЦСКА завършило 2:2. Локомотивци могат да обвиняват единствено и само себе си затова, че изпуснаха да вземат победата. Голяма грешка направи техният треньор Димитър Васев, който реши да смени преждевременно двамата голмайстори Генков и Писаров. Двамата можеха в оставащите минути да дърпат играта на отбора напред и да задържат топката в половината на и без това безидейните до намаляването на резултата "армейци".

Също така най-вероятно младият вратар Боян Пейков мислеше повече как ще дебютира на лагера на националния отбор. След като успя да отрази два удара на Мишел Платини, момчето май се поуспокои, че няма да има повече опасности пред неговата врата. И тогава дойде фаулът изпълнен от Маркиньос, при който стражът на локомотивци най-вероятно си помисли, че топката ще мине над напречната греда. Но коварната траектория направи така,че тя се забоде  над главата му в мрежата.

Тъкмо от този момент ЦСКА като че ли възкръсна и в оставащите минути се разигра. И бе възнаграден със стопроцентовата дузпа, която отново Маркиньос би хладнокръвно. В крайна сметка мачът завърши 2:2, ЦСКА не загуби трето столично дерби през сезона, а Маркиньос колкото и да е критикуван показа, че за момента в нашето първенство е най-ценният играч на ЦСКА вече с 5 гола.