Нефтохимик победи с минималното 1:0 Берое в мач от 33-ия кръг на „А" група. Готите от Стара Загора бяха по-активният отбор на терена през почти всичките 90 минути, но направиха много пропуски и пропуснаха възможността да си тръгнат към дома поне с точка. Срещата се игра на стадиона в Несебър.

Берое започна по-силно двубоя, като още в третата минута бе организираното първото положение пред вратата на домакините. Елиаш бе изведен от Жуниор Мапуку, но ударът на бразилеца премина встрани от целта.

Пет минути по-късно Стефан Спировски нацели десния страничен стълб след директно изпълнение на 30-метров пряк свободен удар.

В 10-ата минута Елиаш потърси намиращия се в предни позиции Георги Андонов, но стражът на „Нефтохимик" достигна първи кълбото и го улови.

Две минути след това капитанът Георги Аднонов потърси с дълъг пас Салим Керкар, но кълбото бе прекалено бързо за него и напусна терена в аут.

Въпреки превеса на „заралии", Нефтохимик успя първи да стигне до попадение. Това стана в 14-ата минута, когато Ивелин Янев напредна по левия фланг и с успореден на голлинията пас потърси непокрития Ерай Карадайъ, който технично преодоля Иван Караджов за 1:0. Този гол се оказа напълно достатъчен за нафтата да се поздрави с успеха.

НЕФТОХИМИК - БЕРОЕ 1:0 (СЪСТАВИ И КОМЕНТАР)