Малинов сменя Бумал.

75′

ГОООООООООООООООООООЛ!!!

1:1!

Попадение на Марселиньо, дошло бързо след откриващото такова в полза на домакините.

74′

Меркадо сменя Каранга.

72′

Кешеру заменя Мисиджан.

67′

Жълт картон за Кампаняро.

66′

Официално предупреждение и за Моци - за симулация.

65′

Жълт картон за Марселиньо.

65′

Повторенията на ситуацията за дузпата на ЦСКА са категорични - играта с ръка е на повече от метър извън наказателното поле!

Скандално решение на рефера, който бе упрекван за решенията си и в предишния мач между двата тима!

64′

ГООООООООООООООООООЛ!!!

Петрус Бумал бележи от дузпа!

1:0 за ЦСКА!

63′

ДУЗПА за ЦСКА!

Паломино играе с ръка и Стефан Апостолов посочва бялата точка!

58′

"Дежурният" жълт картон за Бодуров.

Често срещано явление в мачовете на ЦСКА.

53′

За съжаление нищо кой знае колко интересно за отбелязване на терена.

Поредица от нарушения, накъсана игра и липса на положения пред двете врати в началото на вторите 45 минути.

46′

Обещано - изпълнено.

На почивката срещу Лудогорец: ЦСКА поднася специална изненада на ветераните от мача с Интер

Куп легенди на "Българска армия" днес

45′

Играта е подновена.

45+1′

През първото полувреме на сблъсъка подходът и на двата тима към мача бе ясен, като той не се промени до самия край на 45-те минути.

Домакините притежаваха инициативата в срещата, като действаха на високи обороти и се стремяха да създават голови положения в половината на съперника.

Гостите, от своя страна приемаха това за факт и спокойно чакаха шанса си на контраатака.

Определено акциите на разградчани не изглеждаха никак безобидни, като в един момент те дори понечиха да започнат да диктуват на свой ред събитията на игрището, но впоследствие отново се върнаха в задни позиции.

Изстрелите на футболистите на столичния гранд бяха предимно далечни, а когато състезателите на отбора се опитваха все пак да навлязат по-бизо до вратаря Дос Сантос, бяха спирани от снажните бранители на гостуващия състав.

Сред най-чистите "червени" ситуации се открои такава, с участието на Бодуров, при която на два пъти, от непосредствена близост, той не успя да насочи топката в целта.

"Орлите" пък можеха да открият резултата чрез Марселиньо, но ударът му срещна гредата на вратата, пазена от Китанов, а в същата ситуация страничният арбитър бе маркирал и засада на българския национал.

Така или иначе през откриващите 45 минути от сблъсъка попадения не паднаха.

45′

Почивка.

41′

Жълт картон за Бумал.

40′

Натискът на "червените" не спира и за минута.

Интересен, прекалено внимателен и предпазлив подход на Лудогорец към срещата.

36′

Пинто се опитва да затрудни Ренан дос Сантос с далечен изстрел.

Топката е уловена от стража.

26′

Закачката между Каранга и Моци няма край.

Двамата отново напрягат обстановката на терена, разменяйки си няколко нецензурни реплики.

25′

Кулма сякаш не е готов за ексцентричните действия и най-вече пасове на Пинто.

За пореден път опит за извеждащо подаване към нападателя на "червените" се оказва неуспешен.

20′

Два последователни изстрела на Бодуров от около 4-5 метра!

Топката не влиза във вратата!

15′

Интересно къде са обещаните "хиляди фенове" на стадион "Българска армия"...

14′

Арсенио Нунеш се озовава в добра голова позиция и стреля!

Шутът му обаче се оказва неточен.

12′

Жълт картон за Фернандо Каранга.

Сблъсък между него и Козмин Моци.

10′

ЦСКА все пак забави малко темпото.

Явно този напорист старт за отбора няма да трае безкрайно и по всяка вероятност ще бъде редуван с периоди на връщане в задни позиции.

8′

Китанов чисти, след любопитно изпълнение на Вандерсон.

Гол няма.

8′

ГРЕДА за Лудогорец..., но е вдигнат флагът на страничния съдия.

Засада на Марселиньо.

6′

Ако тенденцията на терена се запази такава, каквато е до момента, ЦСКА ще притежава топката през по-голямата част от времето, но пък за Лудогорец остават опасните контраатаки.

Тактика, която за момента се нрави на двете единайсеторки.

5′

Кампаняро демонстрира самочувствие и стреля от далечна дистанция.

Топката не попада в целта.

4′

Каранга се озовава сам в наказателното поле!

Моци обаче действа навременно и избива топката в корнер.

3′

Главният съдия на мача Стефан Апостолов се прекръсти преди началото на двубоя.

Напрежението явно не се ограничава единствено до състезателите на терена.

2′

Петнадесетина фенове на Лудогорец привличат внимание с "въоръжението" си от знамена и факли.

Очакваме отговора на публиката на домакините, които за пореден път обещаха забележителна хореография.

1′

19.Александър Василев

ЦСКА приема Лудогорец в дербито на 3-ия кръг от шампионския плейоф в Първа професионална лига. Двата клуба не крият неприязънта си един към друг, което допълнително нажежи обстановката преди началото.

"Червените" записаха две загуби от разградчани в редовния сезон и все още търсят първата си победа над този съперник.

Играчите на Стамен Белчев обаче започнаха добре втората фаза в шампионата с две победи и натрупаха самочувствие преди днешното дерби, като ще опитат да се възползват от лошата форма на своя съперник.

Гриша Ганчев преди битката с Лудогорец: Това не е мач срещу нормален съперник!

"Очаквам преди всичко пълен стадион", заяви босът на ЦСКА

Лудогорец пък изненадващо започна да лъкатуши. "Орлите" все още нямат победа в шампионския плейоф, като записаха една загуба и едно реми.

Разградчани рязко свалиха гарда и това може да им изиграе лоша шега, ако бързо не се вдигнат на крака. Ако не успее да вземе трите точки днес, отборът ще запише 3 поредни мача без успех в елита за пръв път от 2 години насам. Затова и този мач е от толкова важно значение.

Треньорът на домакините Стамен Белчев ще може да разчита на почти оптимален състав за днешния мач. Единственият отсъстващ ще бъде наказания Симао.

Добрата новина е, че след контузии в състава се завръщат Фернандо Каранга и Петрус Бумал. Божидар Чорбаджийски и Арсенио Нунеш пък са на линия след изтърпяни наказания.

Стамен Белчев: Ще победим Лудогорец