Последен съдийски сигнал.

89′

Илиев заменя Йорданов.

89′

ГООООООООООООООООООЛ на Еуженио, който бе изведен очи в очи с вратаря на съперника, след грешка в защитата на Славия!

1:0 за Верея!

80′

Милев заменя Васев.

79′

Разбъркване в наказателното поле на гостите.

Не се стига до завършващ удар.

72′

Керкар заменя Калоянов.

70′

Поредица грешни отигравания и в двете половини от терена.

Без ситуация пред двете врати.

69′

Центрирането в наказателното поле на Славия намира трима "бели" бранители.

Интересно към кого беше пратена топката...

68′

Жълт картон за Пашов.

64′

Еуженио центрира, но Петков излиза и лови.

Добри предпоставки за опасна атака на Верея, която обаче така и не беше осъществена подобаващо.

61′

Балде заменя Бенгюзов.

59′

Поредица от центрирания и в двете наказателни полета.

Нов изстрел не е регистриран.

59′

Косъма на косъм от час игра в мача.

Заменен е от Кръстев.

57′

Мартинов стреля право в ръцете на вратаря на Верея.

53′

Пореден жълт картон в мача.

Получава го влезлият преди минути в игра Йомов.

51′

Калоянов получава топката на 3 метра от голлинията и прави невъзможното - не уцелва вратата!

И Христо Йовов може да завиди на пропуск като този!

Центрирането на Бен Джемиа беше превъзходно.

50′

Удар с глава на Сердеров.

Топката не намира очертанията на вратата.

46′

Йомов заменя Минчев.

45′

Играта е подновена.

45+1′

"Футбол" в гигантски кавички, множество нарушения, жълти картони, накъсана игра и един-единствен "притеснителен" изстрел към една от двете врати. Това представляваше първото полувреме от мача между двата тима на националния стадион.

Пред обидно малко публика, за която и да било европейска държава, столичани и съперниците им доказаха, че заслужават местата си в класирането, негативната си голова разлика, а защо не и безгранично игрово време, но разбира се извън Първа професионална лига на България, от следващия сезон.

Гостите опитаха да изненадат опонента си на два пъти в първите 6 минути от срещата. И двете им атаки обаче се оказаха неуспешни.

Домакините пък имаха едно запомнящо се положение, при което освен факта, че по всяка вероятност си спря топката с ръка, Ивайло Димитров-Косъма пак остана на косъм от гола, стреляйки не особено силно и опасно, но все пак събуждайки вратаря на старозагорци, напечен от жаркото слънце в столицата.

Георги Петков пък показа защо остава завинаги в историята на футбола ни с няколко много добри мача, но предимно с изцепките си, като след сигнал за засада, първо фаулира Илиян Йорданов, а след това се просна на терена по безкрайно жалък начин, опитвайки се да изпроси червен картон на съперниковия състезател.

Реферът Кабаков обаче не се подведе и санкционира и двамата с жълти картони.

До края на полувремето слънцето се засили, феновете съвсем затихнаха, а наставленията от скамейките не спираха да ехтят, създавайки атмосфера поне като за полуфинал на Шампионска лига. Подвикванията се открояваха съвсем отчетливо, предвид липсата на шум от трибуните, от които през 70% от времето се чуваше гласът на един-единствен "бял" фен.

Почивката, очаквана като мирно споразумение между Израел и Палестина, дойде в стотната, в която свършиха редовните 45 минути, тъй като никой, включително арбитърът Кабаков, нямаше полза от продължаването на всеобщата агония на терена.

45′

Почивка.

42′

Васил Калоянов получава жълт картон за фаул срещу Петко Христов.

39′

Нови 8 абсолютно безсмислени игрови минути на терена в столицата.

В комбинация с напичащото слънце, седалките на стадиона могат да се окажат доста удобни за част от зрителите, за една сладка следобедна дрямка...

31′

Безадресно подаване в предни позиции за "белите".

Оборотите на националния стадион бяха чувствително намалени и от двете единайсеторки.

27′

Спасяване на вратаря на Верея!

То се наложи след силен шут на Ивайло Димитров, получил кълбото след центриране отдясно по нападението на "белите".

Добър момент за домакините, които не се възползваха от открилата се възможност.

24′

Жълт картон за Енчев.

22′

Еуженио пробива в полето на Славия и центрира.

Пашов избива топката в корнер.

20′

Мартинов стреля от далечна дистанция!

Вратарят на Верея избива топката, без особени проблеми.

16′

"Соломоновско" решение на Георги Кабаков.

Официални предупреждения и за двамата провинили се състезатели.

15′

Жълт картон за Георги Петков.

15′

Официално предупреждение за Йорданов.

14′

Засада на Илиян Йорданов.

Той продължава да играе, въпреки сигнала на рефера и е фаулиран от Георги Петков.

Закачка между двамата, след която вратарят се хвърля като покосен на тревата.

Очаква се решението на главния съдия...

13′

Нарушенията в централната част от терена продължават "с всичка сила".

Играта се накъса ненужно.

12′

Добра атака за Славия.

Минчев обаче се забавя и не успява да отиграе топката.

Впоследствие и Васев се озовава в пеналта, но не успява да пласира точен удар.

10′

Засада на Еуженио.

Повторенията показват, че решението на страничния арбитър по-скоро не е коректно.

8′

Божидар Васев претендира, че е бил фаулиран току пред наказателното поле на съперника.

Реферът обаче преценява, че нарушение няма.

7′

Поредица нарушения в средата на терена.

"Печеливши" от тях със сигурност не са малкото фенове по трибуните на националния стадион.

5′

Оставянето на Милев на скамейката, в известна степен, е изненадващо.

Футболистът на "белите" е сред най-атрактивните и способни млади таланти в тима.

Решението все пак е на Владимир Иванов...

3′

Гостите сякаш имат "инструкции" да търсят бърз гол, с който да си гарантират известно спокойствие.

За момента те почти не изпускат топката от контрола си.

2′

Бен Джемиа стреля към вратата на символичните домакини.

Петков се намесва и лови.

1′

66. Абуд 11. Йорданов
73. Минчев 32. Калоянов