Таско Тасков сложи край на мъките на 22-та на терена.

90+2′

Стефан Велков хвана с ръка съперник.

90+1′

Калоян Кръстев се възползва, от това че няма засада от тъч и опита да повтори ситуацията при гола.

90′

Бирахим Сар спечели корнер отляво. Георги Петков се кара на защитата.
Иван Михов сам с глава едва удари топката и тя стигна до Петков.

89′

Жълт картон за Героги Петков за бавене на играта.

88′

Финален щурм на Монтана към вратата на Славия.

86′

Иван Михов получи картон за груба игра.

85′

Времето неумолимо тече за Монтана. Може ли тимът на Атанасов да измъкне точката днес?

82′

Георги Петков бавно изпълнява аут. Мачът се доиграва.

80′

Даниел Генов влиза на мястото на Андреас Васев. Последна смяна в мача.

79′

Наско Милев смени пестящия се Сердер Сердеров.

78′

Костадин Дяков удари една здрава балтия на Иван Минчев.

76′

Миид скача и авторитетно лови топката след центриране отдясно на нападението на Славия.

74′

Евгени Александров е закаран в Пирогов. Там в спешното отделение ще му бъде поставена точна диагноза.

72′

Монтана спечели корнер отляво.
Последва дълга атака за гостите и удар в аут на Дяков.

68′

Абуд Омар получва лекарска помощ на терена.

65′

Ивайло Димитров сменя Янис Карабельов,

63′

Атанас Илиев опита да овладее топката в опасна близост до вратата на Славия. Можеше да се получи положение от нищото.

58′

Иван Минчев заменя Божидар Васев. Владимир Иванов търси нови свежи идеи в атаката на Славия.

57′

Има съмнения за счупена ключица на вратаря на Монтана Евгени Александров.

54′

Топката отскочи до Михов, който можеше да остане сам срещу Петков. Играчът на Монтана не можа да овладее кълбото.

51′

Саер Сен освобождава мястото си на Атанас Илиев.

49′

ГОООООЛ

! Калоян Кръстев отне топката отдясно на защитата на Монтана от Барахим Сар. Кръстев напредна до аутлинията и подаде по земя на празна врата на Стефан Велев, който влезе с топката във вратата.

48′

Дяков стреля много отдалече в аут. Гостите започнаха по-активно второто полувреме.

46′

Корин Миид замени контузения Евгени Александров на вратата на Монтана.

45′
45+2′

Хубавото време е най-приятното нещо в този мач.

45+1′

Сеар Сен притесни Андреа Христов, но извърши фаул, когато се опита да му отнеме топката.

45′

Топката е във вратата на Монтана. Абуд Омар се оказа в засада. Той след това подаде на Васев.

43′

Пашов се измъкна отдясно, но Александров улови топката след слабо центриране.

42′

Велев остана сам отляво. Капитанът Иван Михов се намеси решително и изчисти центрираната топка.

40′

Костадин Дяков стреля силно от границата на полето. Георги Петков се хвърли и предотврати гола.

38′

Александров се изправи и показа на своя наставник, че може да продължи да брани вратата на Монтана.

37′

Александров падна лошо на рамо и глава. Лекарите са при него на терена.

36′

Александров боксира лошо след центриране. При следващото стражът скочи хубаво, улови топката, но беше съборен лошо от Божидар Васев.

33′

Калоян Кръстев лежи на терена. Лекарският екип е в негова помощ на игрището.

31′

Лошо връщане към Георги Петков. Вратарят се справи с изритването на топката. Монтана успя да организира по-продължителна атака.

28′

Изгря слънце на стадион "Васил Левски" и времето стане приятно за игра.

26′

Сердеров притесни Михов и Калоян Кръстев можеше да се измъкне. Кръстев фаулира Бирахим Сар.

24′

Атанас Атанасов набляга на ред, дисциплина и лишения.

22′

Сергей Георгиев получи картон за фаул отляво на атаката на Славия.
Карабельов центрира и топката беше изчистена с глава.

21′

Топката достигна до вратаря Георги Петков.

17′

Славия се задържа трайно в половината на Монтана. Атаките на "белите" са предимно отдясно.

15′

Васев центрира от фаул. Стефан Велков сам срещу Александров стреля с глава над гредата.

14′

Сердеров беше фаулиран отдясно пред полето на Монтана. Руснакът беше премстен от левия фланг.

11′

Четвърти ъглов удар за Славия от началото на мача.
Изключително лошо центриране. Топката излезе в тъч.

9′

Сергей Георгиев беше изведен отдясно, но не можа да подаде на Сеар Сен.

8′

Първи опит за атака на гостите. Топката излезе в аут след дълъг пас по лявото крило.

7′

Велев центрира отдясно. Вияфане извади топката пред връхлитащия Сердеров.

5′

Сердеров получи топката пред полето на гостите. Той финтира и шутира право в ръцете на Александров.

3′

Александров е неубедителен при корнер отдясно. Вратарят беше фаулиран от Абуд Омар.

1′

Мачът започна на мокът терен. Слаба посещаемост на стадион "Васил Левски".

73.Иван Минчев 77.Небойша Иванчевич

Славия ще предследва задължителна победа срещу Монтана в опита си да се спаси от плейофите за оставане в групата на майсторите. "Белите" имат само теоретичен шанс да се класират на второ място в група "А" на втората осмица. Това минава през задължителни победи срещу Монтана и Ботев (Пд), както и през загуби на Верея от същите отбори.

Преди три седмици Монтана и Славия изиграха зрелищен, който остави без дъх малцината зрители на стадиона в Ловеч. Тогава символичните домакини поведоха с 3:1, но два прекрасни гола на Иван Минчев от фаул и едно попадение на Калоян Кръстев доведоха до обрат 3:4.

Монтана е в подем след назначението на Атанас Атанасов на кормилото на отбора. Тимът от Северозапада се обиграва за плейофите, които му предстоят. Цари оптимизъм, че за поредна година монтанчани ще се спасят и през следващия сезон ще могат да играят срещи от Първа лига на собствения си сезон.

Срамота би било най-старият български клуб Славия да изпадне от групата най-силните футболни отбори в България.