Турнир: efbet Лига Стадион: Зрители: 923

Човекът с бейзболната шапка надигра амбициозния Христо Янев.

90+2′

Цветков е заменен след гола от Ничев.

90+1′

ГООООЛ! Иван Цветков се измъкна от защита на Нефтохимик. Големият майстор овладя топката, завъртя се и направи безпомощен Янко Георгиев - 0-3.

89′

Кирил Грозданов сменя Димитър Благов. Незнайно защо Радуканов пази резултата.

88′

Тони Тасев влиза за Пирин. Дани Младенов трябва да получи овации.

83′

Владислав Романов стреля по земя в аут. Нафтата опитва да стигне до почетно попадение.

80′

Поредна засада в атаката на Пирин. Домакините играят на ръба на риска.

77′

Дженкинс и защитата на Пирин владее положението при високите топки.

73′

Агитката на Нефтохимик скандира нецензурно по адрес на БФС.

72′

Костов легна и изпусна топката. Сандев изтича и изчисти пред връхлитащия Хазуров.

69′

Грешка в защитата на Пирин. Попев сбърка. Костов извади ситуацията.

68′

Радуканов е с бейзболна шапка без да има слънце. Прави се на недоволен.

62′

Гостите укротиха играта. Христо Янев започва да губи увереност.

59′

Хубава атака на домакините. Трима играчи се разминаха с топката пред вратата.

55′

Нарушение срещу Сандев в наказателното поле на гостите. Нефтохимик беше близо до гола.

53′

Първият българин вкарал в Шампионската лига за роден отбор Мариян Огнянов напуска. Любомир Божинов го заменя.

52′

Публиката на домакините пусна ефектни димки.

49′

ГООООЛ! Дани Младенов нанася втори удар. Иван Цветков направи двойно подаване с Младенов, който остана сам срещу Георгиев и хладнокръвно покачи на 0:2.

47′

Романов нацели страничната греда под ъгъл отляво. Играчът на Нефтохимик лежи на земята след сблъсък.

46′

Яни Пехливанов смени контузения Ангел Грънчов.

46′

Георги Хашев сменя Илия Миланов.

45′
45′

Героги Димитров авторитетно посочи съблекалните.

44′

Грънчов получи картон за реакцията си.

43′

Много агресивна игра на Пирин. Дженкинс влезе остро в краката на Грънчов.

39′

Галин Иванов за малко не засече на празна врата центриране отдясно на Николай Дюлгеров. Радуканов призовава за спокойствие.

37′

Постепенно Пирин избута домакините в тяхната половина.

35′

Играчите на Пирин пресират дълбоко и разчитат на несигурната игра с крака на Янко Георгиев.

32′

Отсъствието на Емануил Манев се отразява чувствително в отбора на Нефтохимик. Христо Янев започва да се изнервя.

29′

Фаул на Грънчов срещу Кощрна до аутлинията. Словакът получи топката след техничен пас на Иван Цветков.

27′

Дълго центриране на Мариян Огнянов. Както е модерно да се казва: не можа да достави достатъчно качествено топката.

25′

ГООООЛ! Даниел Младенов засече топката пред голлинията. Кощрна нахлу отдясно, мина през Орачев, стигна до аутлинията и подаде кълбото успоредно по земя.

21′

Хубав удар на Хазуров. Топката прелетя над вратата на родния му отбор.

15′

Йорданов стреля след разбъркване пред вратата на Пирин. Топката излезе в корнер.

14′

Иван Цветков стреля, след като видя опразнената от Георгиев врата. Илия Миланов блокира удара.

10′

Домакините опитват атаки отляво. Защитата на гостите е добре подредена.

8′

Няма особено много хора по трибуните. Една от причините е лошото време.

4′

Началото е на домакините, които опитват начален натиск.

1′
20.Яни Пехливанов 28.Васил Божинов

Нефтохимик и Пирин ще се срещнат за четвърти път през този сезон. Двата отбора са наясно при какви позиции ще завършат първенството и къде ще играят в баражите. Пирин осигури своето бъдеще в групата на майсторите и ще мери сили за място в "мача на предизвикателството" за Лига Европа.

„Шейховете", които са новаци ще трябва в допълнителни срещи да отстояват мястото си в елита. Те играят стабилно през пролетта, но слуховете за финансови неуредици в отбора поставят под съмнение бъдещето му.

И в трите досегашни мача винаги победители излизаха домакините. През декември Нефтохимик спечели с 3:1. В края на март  и началото на април Пирин и Нефтохимик играха два поредни петъка от 17:30 часа в Балгоевград. Мачовете бяха много оспорвани, като и двата пъти "орлета" спечелиха с по един гол разлика. В исторически план Пирин има една единствена победа над Нефтохимик в Бургас. През 2005-а година гола на Влади Златинов донесе трите точки в Благоевград.

Интересно е как мотиватор като Христо Янев ще успее спечели мач срещу вече доказания специалист Милен Радуканов.