Дюлгеров пропуска възможност да вкара второто си попадение в срещата.

Ташолов заменя Меледже.

67′

Поредица центрирания на Тодор Неделев. Без гол в полза на Ботев, до момента.

61′

4:0 за Нефтохимик! Разгромът вече се очертава! Превъзходно центриране на Огнянов и попадение на Христов!

50′

Пауло шутира, Георгиев се справя.

46′

Добрев заменя Панов.

45′

Старт на вторите 45 минути.

45′

Почивка.

43′

3:0! ГОЛ на Огнянов! Повече от убедителен резултат, до момента!

38′

ГОЛ на Дюлгеров! 2:0 за Нефтохимик! Приключи ли интригата в този двубой?

35′

Нов изстрел на Манев, Георгиев спасява.

35′

Втора сериозна опасност в полза на Ботев. Удар на Стоянов обаче минава на сантиметри от целта.

31′

Шут на Христов, топката минава встрани от целта.

27′

Емануил Манев се засуети и не успя да преодолее вратаря на Ботев от изгодна позиция.

24′

Неделев стреля силно, топката се отбива в гредата!

20′

Играта загрубя значително, нарушенията зачестиха.

12′

Нефтохимик излиза напред в резултата! Чудесен гол на Божинов от свободния удар, отсъден от главния съдия!

11′

Сблъсъци между състезателите на двата тима, след фаул на границата на полето на гостите.

10′

Нищо кой знае колко запомнящо се на терена в откриващите минути на срещата.

5′

Едва 200 зрители на стадиона днес...

1′

11.Атанас Чепилов 11.Кристиан Добрев

Нефтохимик и Ботев (Пловдив) откриват 18-я кръг в Първа лига на стадион "Лазур" в Бургас.

Двата отбора не се намират в най-добрата си форма, като това важи в по-голяма степен за Нефтохимик, който под ръководството на Христо Янев се представя доста неубедително, въпреки надеждите, с които бе посрещнат бившият треньор на автентичния ЦСКА.

Ботев пък тръгна добре при Николай Киров, но влезе в лоша серия, която все пак бе прекъсната след победа над Верея с 2:1 в последния кръг на "Коматево".

Треньорите имат проблеми преди срещата, като не могат да разчитат на някои от основните си фигури.

За Нефтохимик двубоят пропускат Йордан Йорданов, Станислав Маламов и Яни Пехливанов, които страдат от контузии.

Ситуацията в съперника също не е розова. Защитникът Даниел Златков е аут за днешния сблъсък заради наказание, а същото се отнася и за получилия травма Омар Косоко, както и за трайно контузените Лъчо Балтанов, Филипе Бризола и Рафаел.