Турнир: efbet Лига Стадион: Зрители: 345

Варненци задържат топката. Домакините се опитват да пресират.

80′

Секо остави топката защото беше в петметрова засада.

79′

Паланков и Георгиев с дружни усилия изчистиха след корнер. По насточщем Черно море е по-класния от двата отбора.

76′

Даниел Георгиев сменя Георги Илиев. Михаил Венков става капитан.

73′

Андреас Васев сменя Даниел Генов. Монтана приключи със смените.

72′

Сукуп стреля над гредата под малък ъгъл. Венков центрира хубаво от ляво.

71′

Бакари излиза. Марек Кузма заема неговото място.

69′

ГОООЛ! Лошо подаване на Коконов за Бакари отляво. Топката беше изчистена от Даниел Генов пред полето. Тодор Паланков връхлетя и стреля силно в левия ъгъл на Христо Иванов. Джамбазки е бесен на тъчлинията.

66′

Александър Цветков получи картон за груба игра.

65′

Красавици на мача в Ловеч.

63′

Маркиньош стреля силно ниско. Коларж се хвърли надясно и спаси. След това той си взе топката пред връхлитащия нападател на домакините.

61′

Стефан Станчев сбърка пред полето. Тодор Паланков направи нарушение срещу Петков пред полето и получи картон.

60′

Монтана вече сериозно гледа напред. Хубавата атака отляво приключи с нарушение на Стивън Петков.

59′

Маркиньош влиза на мястото на Сегей Георгиев.

58′

Грешка на Венков породи контра за Монтана. Ударът беше много крив.

57′

Бамба стреля отдясно. Топката се удари в страничната мрежа.

54′

Коларж се намеси и овладя топката, след като първоначлно сбърка.

53′

През седмицата финансовият благодетел и кмет на Монтана е казал, че ако този мач не бъде спечелен ще последват санкции.

51′

Траян Траянов стреля с глава над вратата.

50′

Венков центрира отляво. Иван Михов изпревари Бакари и изчисти с глава в корнер.

49′

Домакините се настаняват по-трайно в половината на Черно море.

46′
45′

Фернандо Силва влиза на мястото на Петър Атанасов.

45+1′

Пълно превъзходство за Черно море и само един гол. Монтана е в мача благодарение на вратаря си Христо Иванов, който обаче подари гол на гостите.

45′

Уго Секо се опита да остане сам, но Бамба с физиката го блокира.

44′

Сергей Георгиев се измъкна отдясно и центрира. Станчев показа кой командва в наказателното поле.

42′

Труден удар на Контохристос. Коларж беше отлично пласиран.

37′

Бакари стреля в стената.

36′

Нарушение на Бамба срещу Бакари на границата на наказателното поле малко отдясно.

34′

Контохристос изчисти топката пред Илиев. Топката бепе центрирана отляво.

33′

Шоко центрира отдясно. Станчев изчисти с глава.

31′

Коконов стреля фалцово малко над гредата.

30′

Пореден фаул пред полето на Монтана. Иван Михов събори Александър Цветков.

28′

Бакари стреля и отново Христо Иванов спаси. Бакари можеше да овладее и да напредне.

27′

Георги Илиев центрира от фаул пред полето вместо да шутира. Траянов извърши нарушение в атака.

25′

ГОООЛ! Ужасяваща грешка на Христо Иванов. Той  изпусна топката при опит да я хвърли. Бакари беше близо до него, заобиколи го и вкара на празна врата. Човекът, който държеше Монтана в мача подари гол на гостите.

24′

Топката рикошира от стената и прелетя малко над гредата.

23′

Бамба игра с ръка на около 5 метра пред полето. Георги Илиев отново ще може да стреля към вратата.

20′

Петър Атанасов стреля на 50см над вратата. Коварж покриваше удара.

19′

Фаул за домакините отляво пред полето.

16′

Сергей Георгиев стреля с глава. Коварж спаси сигурен гол.

15′

Христо Иванов отново се намеси решително след изстрел на Георги Илиев.

14′

Отново Бамба изпреварва Бакари и чисти в корнер.

13′

Александър Цветков стреля след пас на Бакари с пета. Бамба изби в корнер.

12′

Георги Илиев стреля слабо в стената.

11′

Фаул за гостите пред полето на Монтана. Леко отдясно.

10′

Играта се води предимно в полето на Монтана.  Черно море засега не може да материализира превъзходството си.

6′

Нов котешки рефлекс на Христо Иванов, който отне топката от Бакари. Бакари щеше да получи чист изглед към опразнената врата.

4′

Паланков стреля силно, Христо Иванов спаси. Топката беше в неговия обсег.

2′

Обещаваща атака за Черно море отдясно.
След разбъркване пред вратата на Христо Иванов топката се удари в крака на Георги Илиев след изчистване на Шоко. Иванов изби с котешки скок.

1′
6. Тихомир Трифонов 8. Ян Малик

Два от отборите, които все още не могат да играят на собствените си стадиони, Монтана и Черно море ще изиграят втората среща от 15-тия кръг.

„Домакините" от Монтана, използващи Градския стадион в Ловеч, се намират на последното място и всяка изпусната точка ще ги отдалечи от спасителния бряг. Атанас Джамбазки внесе промяна в отбора, който вече има две победи. Джамбазки няма проблеми с контузени играчи.

Досега Монтана има 3 победи като домакин и 3 загуби. Все още отборите не са се срещали на неутрален терен за първенство.

Черно море е приятната изненада в този шампионат. „Моряците" са с 24 точки на четвърто място, толкова колкото има и третия ЦСКА-София. Една победа на негостроприемния стадион в Ловеч ще ги изкачи поне временно на третото място и ще затвърди позицията им в първата шестица.

Георги Иванов няма да може да разчита на Пламен Николов, който е контузен.

В първата среща играна на 8-ми август в Каварна варненци спечелиха с 1:0. През миналия сезон „моряците" спечелиха 2 победи и 1 мач завърши наравно. Последната среща играна на 10-ти май в Монтана завърши с домакинска победа на предвождния тогава от Емил Велев-Кокала финалист за купата.