Не особено приятна за наблюдаване игра,

45′

Играта е подновена.

45+1′

Първото полувреме започна с мощен натиск от страна на отбора-домакин. Малко по малко обаче играта не само беше изравнена, но Лудогорец взе инициативата в свои ръце и натисна пловдивчани.

Акциите се редуваха ту пред едната, ту пред другата врата, като пловдивчани нападаха през централната част на терена, докато опонентът им залагаше на атаки по фланговете.

Включванията на бранителите на "орлите" в предни позиции обаче не носеше някакви сериозни позитиви на Локомотив, тъй като местата на крайните защитници незабавно бяха заемани от халфовете в тима.

Мартин Камбуров имаше една възможност за откриване на резултата на старта на двубоя, но след това бе добре затворен от двамата бранители пред него, които не му даваха никаква възможност да импровизира и да използва ръстовото си превъзходство.

Резултатът беше открит в 11-ата минута, когато центриране от статично положение намери оставения непокрит Анисе, който даде предимство на състава си в резултата.

Малко преди почивката играта наистина загрубя. На няколко пъти футболисти на двете единайсеторки си заформяха забележителни мелета, като в последното от тях "изгоряха" както "черно-бял", така и "зелен" състезател.

За гостите това бе Светослав Дяков, за домакините - Велковски. И двамата получиха директни червени картони и оставиха отборите си с 10 души на терена.

45′

Почивка.

44′

Червен картон и за Велковски!

Николай Йорданов е категоричен!

Двата отбора остават с човек по-малко на терена.

43′

Червен картон за Дяков!

Спречкване между футболистите на двата тима!

Мелето продължава!

42′

Жълт картон за Пламен Крумов.

40′

Моци сваля топката в краката на Марселиньо.

Той решава да стреля веднага, вместо да си нагласи добре кълбото и пропуска!

38′

Мисиджан шутира!

Вратарят на пловдивчани хваща топката в ръцете си.

34′

Опит за организиране на скоростна акция, от страна на домакините.

Топката е подадена към Кики, но в последния момент защитник я пресича и избива напред.

32′

Известно спокойствие на терена.

Остротата в играта се загуби, след гола на Анисе.

27′

Бранителите на Лудогорец затварят бързо всяко малко открило се пространство пред Камбуров.

Никакви шансове за опитния таран.

21′

Кафу пада в наказателното поле.

Дузпа няма.

По-скоро се подхлъзна футболистът на разградчани.

Истина или поредна спекулация - Уест Хем най-близо до Кафу

"Чуковете" били най-настоятелни за подписа на бразилеца

20′

Тотална промяна в ситуацията на терена.

Топката се владее почти изцяло от гостите.

Домакините преминха изцяло в контраатака.

14′

Жълт картон за Дани Кики.

12′

Камбуров шутира, топката се оплита в мрежата, но от външната й страна.

Ъглов удар.

11′

Абел Анисе бележи за Лудогорец!!!

1:0 за гостите!

Какъв развой на мача, след като до момента домакините натискаха опонента си...

10′

Две легенди, с по 185 гола на сметката си във футболния елит на страната!

8′

"Искаме гол!" ехти от трибуните, само 8 минути след първия съдийски сигнал.

Атмосфера като за финал на "Лаута"!

7′

Редица неточности в представянето на разградчани.

Леко напрегнати изглеждат те.

6′

Натиск на домакините.

Подчертан и масиран.

До какво ще доведе той?

5′

Умарбаев засича центриране на Камбуров!

Нова опасност за гостите, но отново без попадение във вратата на Ренан.

4′

Мартин Камбуров стреля!

Удар с глава на ветерана, който обаче не попада в целта.

3′

Гласовити, по традиция, фенове на домакините.

Запалянковците мощно огласят стадиона!

2′

При победа днес, "орлите" ще спечелят още една титла на България.

Още един гол на тяхна сметка пък им гарантира върхово постижение.

Лудогорец може да стане шампион за шести пореден път още днес

Лудогорец иска да зарадва Дерменджиев с титла в Пловдив

"Орлите" изправени пред изравняване на рекорд на ЦСКА отпреди 45 години

1′

23.Мигел Анхел Луке 37.Жоао Пауло Араужо

Лудогорец може да си осигури шеста поредна титла още днес, при победа над Локомотив (Пловдив) на "Лаута".

Двубоят е от 20:00 часа и при евентуален успех, "орлите" ще са шампиони пет кръга преди края на сезона.

Така те ще са на върха с 16 точки аванс пред Левски и ЦСКА.

Лудогорец подобрява рекорд на ЦСКА от сезон 1971/72

"Орлите" с поредно впечатляващо постижение

Това ще е и най-ранно спечелената титла за тима от Разград - 5-ти май. Така те ще подобрят собственото си постижение от сезон 2013/2014 година, когато подпечатаха третата си титла на 7-ми май. Любопитното е, че и тогава това се случи срещу "смърфовете" след победа с 1:0 в Разград.

Освен шампионското място, футболистите на Лудогорец са мотивирани за победа над "железничарите" и поради друга причина. Те искат да зарадват своя треньор - Георги Дерменджиев и да вземат титлата именно в родния град на специалиста.

Снимка 281811

Сериозен стимул е това и, че при гол ще бъде изравнен рекордът на ЦСКА отпреди 45 години за най-много попадения в рамките на един сезон - 120. До момента "орлите" имат 119.