90+6′
Турнир: efbet Лига Стадион: Зрители: 1,271
90+6′

Дунав измъкна драматично равенство.  Домакините играха цял мач с човек по-малко и изпуснаха победата.

90+5′

ГООООЛ! Диян Димов стреля отблизо и изравни. Карагерен проби отдясно и върна топката от ауутлинията.

90+4′

Илко Пиргов  получи картон за бавене на играта.

90+3′

Ванчо Траянов ще запише няколко минути игра.

90+1′

Пет минути добавено време.

90′

Буна стреля от фаул Антонов отби топката и се удари в десния стълб на вратата на гостите..

88′

Диян Димов получи картон за груб безмислен фаул

87′

Езе сменя Аралица, за да подсили отбраната на домакините.

85′

Последни опити на гостите да изравнят резултата. Пиргов се подхлъзна, но топката премина над вратата му след опит за прехвърляне.

80′

Веселин Марчев падна артистично, след като беше докоснат от Юлиан Ненов.
Картон и за двамата.
Циркът е пълен. Марчев беше изнесен на носилка.

80′
75′

Димов влезе да доиграе мача.

74′

ГОООЛ! Банович отблизо разстреля Антонов отблизо. Топката отскочи до него след отлично захождане отдясно от Булят. Топката се отклони в гърба на Станоев и стигна до непокрития Банович.

72′

ГООООЛ! Исмаил Иса необезпокояван разстреля от близо с глава Пиргов. Юлиан Ненов центрира перфектно отдясно.

70′

Хюсеин смени Лемперов.

69′

Удар на Шопов в аут.

66′

Изпусната дузпа! Васил Шопов стреля в центъра на вратата и Илко Пиргов спаси с крак.

65′

Булят получи картон за спречкване.

65′

Зитуни се вкара в разправия и въпреки, че лежи на терена получи картон.

63′

Дузпа за Дунав. Първо Карагерен беше фаулиран, но Йорданов показа играта да продължи. След това излизащия от полето Иса беше бутнат от Елитон.

61′

Велковски се превива на терена. Лекарският екип влезе да му окаже помощ.

58′

Карагерен хубаво овладя топката отдясно с едно докосване. Но поддаването му пред голлинията беше пресечено.

Шут на Ненов след корнер. Аут.

57′

Аралица се хвърли смело напред за дузпа. Йорданов оцени изявата му с жълт картон.

55′

Васил Шопов центрира от фаул отляво. Топката излезе в аут.  Дунавци губят увереност.

53′

Мачът е подновен, след като пиротехническите средства бяха събрани от дежурния пожарникар. Вратарят Антонов не е доволен, че трябва да бъде обгазяван.

49′

Агитката на Локомотив хвърли бомбички. Гъст дим над трибуната им.

Играта е спряна.

48′

Хубав удар на Карагерен. Пиргов се разтегна надясно и спаси.

45′

Дано второто полувреме да е като първото. Никлай Йорданов беше изключително прецизен в решенията си.

45+2′

Полувреме с много положения. Домакините с малко късмет водят, след като играят с човек по-малко повече от 35 минути.

45′

Пропуск! Хубава атака отляво на домакините след отнета топка. Аралица центрира и Буна на празна врата пред голлинията не успя да уцели топката.

42′

Исмаил Иса стреля с глава в аут. Нападателят удари с главата си и Муса, който лежи на терена.

41′

Гостите продължават да са по-активни. Корнер отляво на атаката им.
Ударът на играч на Дунав беше блокиран от защитник с глава,

39′

Насим Зитуни изрита здраво Веселин Марчев.

38′

Шопов за втори път стреля в стената. Топката удари в лицето Банович.

37′

Банович фаулира Карагерен. Това беше пореното му нарушение.

35′

ГООООЛ! Веселин Марчев стреля с десния крак с обръщане вдясно. Антонов се хвърли на другата страна.

34′

Дузпа за домакините. Топката се отби в ръката на Мирчев след центриране на Муса отдясно.

32′

Марчев напредна отдясно. Лемперов изпревари Буна и изчисти центрираната топка.

30′

Нова греда! Юлиан Ненов уцели страничната греда след удар с глава отблизо. Муса изпусна играчът на  гостите. Исмаил Иса центрира отдясно.

28′

Анаменичен удар на Ненов с обръщане. Пиргов улови топката с лекота.

24′

Ндиайе има физически проблем и е заменен от Исмаил Муса.

23′

Опасен пряк свободен удар за домакините отляво.Станислав Антонов изби топката на два пъти под гредата след хубав изстрел на Буна.

21′

Елитон получи картон за претенции към съдията.

20′

Аралица достигна до топката до аутлинията и центрира отдясно. Защитник се извиси и изчисти.

19′

Темпото на игра е бавно, Двата отбора си разменят много пасове. Домакините са леко изтеглени назад.

17′

Греда! Ндиайе засече подаване по земя отдясно и стреля. Топката се отклони от десния страничен стълб на Пиргов. Вратарят само изгледа топката.

11′

Васил Шопов стреля в стената при изпълнение на фаул от границата на наказателното поле, свирен за нарушението на Милина.

10′

Янко Ангелов излиза, за да освободи мястото си за резервния вратар Илко Пиргов.

9′

Антони Милина беше изгонен, след като спъна останалия сам срещу него Ндиайе. Везалов опита да върне към вратаря с глава и беше надбяган от нападателя.

4′

Меле в наказателното поле на Дунав след атака на домакините отляво. Защита с усилие предотврати отправянето на удар.

2′

Първите атаки в мача са за Дунав.

1′

39.Парвиз Умарбаев 83.Христо Попадийн

Локомотив (Пд) посреща Дунав в мач, след който може да си осигури място в групата на майсторите и през следващия сезон. Разликата на между двата отбора е 10 точки и ситуацията в група "Б" на втората осмица е такава, че още след първите двубои може да се получи развръзка. Това ще даде на наставниците на да настроят играта в следващите няколко срещи.

Малин Орачев планира веднага да хвърли в игра новокартотекирания Исмаил Иса. Русенци имат огромно проблеми в атака. Иса не можа да проведе пълноценна подготовка, защото в последните месеци очакваше предложение от чужбина. Не са на линия за Дунав Божидар Васев и Бранимир Костадинов.

Бруно Акрапович, който като Орачев има само две победи откакто е начело на отбора си, ще може да разчита на Умарбаев и Марчев. Босненецът мисли дали да даде още един шанс на нигерийския национал Стивън Езе.

През миналата година двата отбора изиграха в края два мача, в които си отбелязаха общо 12 гола. В тези срещи победата беше за гостите и с тях русенци си спечелиха място в турнира Лига Европа. През този сезон пловдивчани спечелиха у дома с 2-1, а през декември в Русе мачът завърши 2-2.