Помощник-треньорът на Левски - Елин Топузаков получи червен картон заради невъздържана реакция.

Клаудиу Кешеру напуска игра. На негово място се появява Кишада.

Центриране към далечната греда на Роман Прохазка. Влади Стоянов прецени да не се намесва и остави топката да излезе в аут.

74′

Бабатунде Адениджи се появава в игра!

71′

Секотр "Б" с уникална хореография! Мачът обаче не отговаря на нивото на ултрасите.

68′

ПРОХАЗКА! Словакът отново притесни Владо Стоянов с удар от далечна дистанция. И този път, победител в този спор излезе вратарят.

60′

Първа смяна в лагера на Левски

50′

ШАНС ЗА ЛУДОГОРЕЦ! Кафу нахлу в наказателното поле и намери Кешеру. Той стреля от малък ъгъл, но в тялото на Йоргачевич. Последва добавка на Лукас Саша, но пак сърбинът беше на мястото си и изби.

45′

Играта се подновява!

45′

Почивка!

44′

ЛУКИН! Бранителят на Левски скочи най-високо при едно центриране на Бедоя. Ударът му с глава обаче не намери очертанията на вратата!

34′

Домакините поискаха дузпа за игра с ръка на Георги Терзиев. Броженията им обаче не бяха уважени от главния съдия Станислав Тодоров.

29′

Опит за удар от въздуха на Венци Христов, който за съжаление на домакините, мина високо над горната греда.

26′

ШАНС ЗА ЛУДОГОРЕЦ! Георги Терзиев стреля с глава след корнер, но топката мина на няколко сантиметра над вратата.

22′

Лудогорци правят традиционната си смяна. Венци Керчев напуска, без видима контузия, за сметка на Георги Терзиев.

19′

ПРОХАЗКА! Словакът изпробва концентрацията на Владо Стоянов с удар от далечна дистанция, който бе отразен с класа от националния страж.

18′

Първа опасност за Левски. Веселин Минев центрира към нисичкия Франсис Нар, който съумя да отправи слабичък изстрел с глава. Стоянов спаси.

14′

Хубав пробив на Марселиньо, който потърси Вандерсон зад защитата, но Йоргачевич излезе и улови.

12′

Опасно центриране на Вандерсон от пряк свободен удар, последва разбъркване и в крайна сметка защитата на Левски се справи и изчисти

1′

Начало на мача! Двубоят започна с минута мълчание в памет на бащата на братя Миневи!

17. Бабатунде Адениджи 11. Жуниор Кишада

Отборите на Левски и Лудогорец се изправят един срещу друг в голямото дерби на „А“ група. Интересът е очакван с по-голям интерес от домакините, които днес ще открият официално своя обновен Сектор „А“. Несъмнено, всички на „Герена“ се надяват, че това ще се случи с успех над убедителния лидер в първенството. Припомняме, че възпитаниците на Георги Дерменджиев водят с 14 точки аванс пред „сините“.

Домакините залагат на очакван титулярен състав. На вратата е Боян Йоргачевич, пред него ще бъдат Сашо Александров, Александър Александров, Веселин Минев и Сърджан Лукин. Опорни халфове ще бъдат Георги Костадинов и Роман Прохазка, а по крилата ще наблюдаваме Франсис Нар и Божидар Краев. Зад централния нападател Венци Христов пък ще играе Мигел Бедоя.

След като се пребори с коварен вирус, сред титулярите на Лудогорец се завръща Козмин Моци. Той ще бъде централен бранител заедно с Венци Керчев. Йордан Минев и Натанаел пък ще отговарят за крайните зони на дефанса. Лукас Саша и Дяков ще си партнират в центъра на терена,а в предни позиции ще действа познатият квартет – Марселиньо, Вандерсон, Кафу и Кешеру.

Лудогорец няма загуба от Левски през този сезон. Разградчани победиха на два пъти у дома, а на "Герена" записаха 1:1. За последно Лудогорец загуби от Левски на 27 септември 2014 г. с 2:3 в София.

Главен арбитър на срещата е Станислав Тодоров, с помощници Иво Колев и Георги Дойнов. Събитията зад двете врати пък ще следят Ивайло Стоянов и Николай Колев. Съдийски наблюдател на дербито е Петър Петров.