Футболистът на "сините" е бил и в положение на засада.

Цветанов заменя Бенгюзов.

45′

Играта е подновена.

45+1′

Първото полувреме от срещата премина при тотална доминация на домакините. Те владееха инициативата изцяло, като диктуваха случващото се на терена и темпото на игра.

Още в самото начало Франсис Нар можеше да открие резултата, но стреля встрани от целта.

Малко по-късно дойде и едно от най-сериозните положения пред вратата на Верея за първата част от мача, като стражът на старозагорци отби силен шут в горната греда, а при добавката и Нар насочи кълбото в същата част от дирека.

Последваха пропуски на Краев, Адениджи и отново на Нар, като в големи периоди от двубоя съперникът на "сините" не успяваше да напусне половината си.

В средата на полувремето играта временно беше спряна, като по терена полетяха бутилки и кенчета с бира. Едно от тях бе взето от футболиста на Верея - Иван Бандаловски, който дори отпи от него.

Левски нанесе решителния си удар в самия край на първите 45 минути, когато центриране в наказателното поле на Павлов бе засечено от Божидар Краев с глава за 1:0.

Секунди преди почивката вратарят на столичани Кръстев падна лошо в пеналта на тима си и се наложи да напусне терена с помощта на носилка. Той бе принудително заменен от Божидар Митрев.

45′

Почивка.

44′

ГООООООООООООООООООООООООООООООЛ!!!

Божидар Краев бележи с глава!

1:0 за Левски!!!

44′

Николай Кръстев падна лошо в наказателното си поле.

По всичко изглежда, че е извадил рамото си.

Той ще бъде заменен от Божидар Митрев, в началото на второто полувреме.

43′

Бандаловски стреля от воле!

Ударът му минава встрани от целта.

40′

Официално предупреждение за Бенгюзов.

39′

Александър Томаш не изглежда доволен от това, което вижда.

Със сигурност ще има какво да каже на футболистите си след няколко минути, по време на паузата между полувремената.

33′

Шут на Бурабия!

Колев хвана, но след това изпусна топката.

Кълбото е избито в тъч от бранител.

30′

Кенчета с бира осеяха игрището.

Иван Бандаловски вдигна едно от тях и отпи сериозна глътка...

29′

Мачът е прекъснат за няколко секунди.

Причината - хвърлени бутилки към терена.

Едно от шишетата стигна до топката.

20′

Първа опасност пред "синята" врата.

Еуженио стреля, Кръстев хваща уверено топката в ръцете си.

19′

Мощен шут на Нар от границата на наказателното поле!

Вратарят спасява.

17′

Част от протестиралите фенове на Левски се завръщат на стадиона.

Снимка 297393

14′

Жълт картон за Андонов.

12′

Жълт картон за Георги Ангелов.

10′

Нар е много активен в откриващите минути на двубоя.

Нападателят на "сините" отново се оказва очи в очи със съперниковия вратар, но не успява да го преодолее.

8′

Франсис Нар стреля силно!

Топката излиза в аут.

6′

Два поредни "сини" изстрела в гредите!

Франсис Нар не успя да вкара топката в мрежата, след като кълбото бе отбито от напречния дирек и се върна в него!

4′

Бабатунде Адениджи ще играе по крилото.

Франсис Нар е централен нападател в състава на Левски.

3′

"Бараж на БФС".

Това пише на таблото на стадион "Георги Аспарухов".

Без емблеми на двата отбора...

Снимка 297395

Източник: Александра Атанасова

2′

Напрежение преди началото:

Феновете на Левски блокираха Ботевградско шосе

Движението все пак беше възстановено

Снимка 297391

1′

17.Валери Домовчийски

Левски се изправя срещу Верея в бараж за място в Лига Европа. Битката на стадион "Георги Аспарухов" започва в 20:00 часа.

"Сините" са абсолютен фаворит в тази среща и ще бъде огромна изненада тимът да загуби от днешния си противник.

Около въпросния бараж имаше големи спорове, тъй като столичани по принцип трябваше да получат директна квота за европейските клубни турнири, но желанието им така и не бе уважено.

"Синя България": Ако Левски напусне шампионата, заставаме зад клуба!

"Символът на футбола ни не бива да участва в задкулисни машинации!"

Именно в днешния мач тимът на Ники Митов трябва да докаже на своите фенове, че е способен да играе под напрежение и да демонстрира с представянето си, че тежката загуба от ЦСКА е забравена.

Верея няма официален мач от 20-и юни, когато тимът надви Пирин и си осигури място на финалния бараж.

Томаш амбициран да спъне Левски за Европа

"Лъвовете" от две седмици не са имали официален мач

Левски ще бъде без своя капитан Веселин Минев за днешния мач, както и без Сукуна, като двамата футболисти лекуват травми.

Освен това аут са Костадинов, Де Ноойер, Лукин и Аниете, след като стана ясно, че четиримата няма да подновят договорите си с отбора.

Във Верея няма кадрови проблеми, а Александър Томаш, който през следващия сезон ще води Берое, ще се опита да напусне тима с гръмка победа над "сините".