Мартин Луков се самоконтузи при вкарване топката в игра и получава лекарска помощ.

Антон Огнянов стреля отляво, Банков с чудесно спасяване предотврати втори гол.

89′

Читаков заменя Будинов. Последна смяна в мача.

85′

Димо Атанасов сменя Джоман, който изигра мач №100 в българската група на майсторите.

81′

Будинов беше изнесен на носилка, но ще се завърне на терена.

78′

Нов корнер за гостите. Те тръгнаха напред.

Феновете на Дунав пускат димки.

77′

Шопов опита да намери Костадинов. Банков легна и пресече подаването.

76′

Изстрел на Кавдански от малкото поле беше блокиран от Петков.

75′

Патев изпревари французина Кифуети и изчисти с глава в коренер.

74′

Кифуети сменя Цветан Генков. Смяната беше подготвена преди гола.

72′

ГОООЛ! Блестящо отиграване на Бранимир Костадинов, който остави своя отпечатък върху срещата. Бранко скочи и необезпокояван насочи топката с глава във вратата на Банков. Димов центрира високо отляво.

71′

Давронов смени Аяс.

70′

Генчев останал сам и опита да подава към Куриор. Защитата успя да изчисти в корнер.

67′

Самир Аяс беше изпреварен от Керчев пред вратата на Банков. Димов стреля високо в аут.

65′

Атака на гостите отдясно. Генков за малко не игра с глава в опасна близост до Луков.

65′

Милен Желев напредна сам отдясно. Генков на сантиметри не засече подаването пред вратата на Луков.

64′

Стефан Цонков заменя Мохамед бен Отман.

61′

Димов влезе отдясно. Кавсански пресече успоредното подаване кън Будинов.

60′

Ндонг вече си получи картон за нарушение над Шопов.

59′

Бранимир Костадинов сменя Юлиан Ненов.

58′

Васил Шопов напредна и изстреля шут от границата на полето. Банков спаси с крак. Добавката на Ненов бе слаба във вратаря.

57′

Сега Отман направи груб фаул. Преди малко Фиданин удари Ненов с лакът в гърдите, след което си призна нарушението.

55′

Шопов извикна силно след фаул направен от Ндонг. Ндонг игра за топката.

54′

Генчев напредна диагонално и шутира. Пеков се хвърли и пресече удара.

Публиката на Дунав пее нецензурно по адрес на БФС.

51′

Банков улови отскочилата към него топка след центриране от фаул отдясно.

47′

Бен Отман стреля опасно. Но той и Кавдански се оказаха в засада.

45′

Център за Дунав. Домакините атакуват надясно.

45+2′

Антон Огнянов стреля от фаул в стената.

Много положения и за двата отбора. В началото гостите бяха по-активни. После домакините тръгнаха напред.

45′

Кавдански получи картон за фаул срещу Будинов пред полето.

43′

Драгомир Драганов предупреди Иван Колев, че може и да догледа мача от трибуните.

42′

Бен Отман опита да вкара с пета след центриране. Топката премина покрай гредата на вратата на Луков.

39′

Фаул за Дунав отляво след игра с ръка на Желев.

Юлиан Ненов стреля във вратат. Банков боксира и атаката на домакините беше неутрализирана.

33′

Домакините претендират за дупза срещу Шопов за нарушение направено от Ндонг. Драганов остави играта да продължи. Ндонг прегърна Шопов, който бързо се строполи.

29′

Васил Шопов не можа да засече топката подадена му отдясно. Той се намираше на чиста позиция пред вратата на Банков.

27′

Атанасов изпревари Генчев и изби с глава.

Луков подаде напред на Будинов пред вратата на гостите, но защитата се справи.

26′

Огнянов сбърка, но защита успя да пресече подаването на Джоман.

24′

Антон Огнянов стреля от фаул от десния ъгъл на поето на гостите. Банков плонжира и изби в корнер.

22′

Юлиан Ненов не можа да шутира извън обсега на Николай Банков след центриране. Атанас Фиданин не се ориентира добре.

18′

Диян Димов събори Ндонг. Драганов го пожали и не му показа картон.

17′

Юлиан Ненов стреля от фаул в аут.

15′

Генчев стреля слабо в Луков.

14′

Бен Арфа подаде на Джоман успоредно на границта на полето. Французинът стреля в аут близо до дясната гред на Луков, който не покри ъгъла.

13′

Гостите са много по-активни и играта се водия в половината на Дунав. Русенци разчитат на контри и досега веднъж успяха да създадат голово положение.

11′

Генков остана под топката след центриране от корнер. Луков улови, но щеше да бъде надигран от Генков.

10′

Луков спаси удар на Генчев отблизо отдясно. Куриор не можа да шутира от удобна позиция и подаде на Генчев.

9′

Банков спаси удар на Огнянов. „Драконът" остана сам отляво след бърза контра на Дунав.

8′

Меле пред вратата на Луков след корнер. Керчев не можа да шутира добре. Ударът му беше блокиран.

5′

Курьор беше изеведен след хубава комбинация. Футболистът от Мартиника се оказа в тънка засада.

3′

Патев изчисти топка насочена към Курьор в наказателното поле на Дунав.

1′

Сдърпаха се привържениците на двата отбора. Срещата започна.

7. Николай Колев 10.Янаки Смирнов

Дунав и Локомотив (ГО) са два от новаците в групата на майсторите преименувана тази година в Първа лига. И двата отбора са чергари и играят домакинските си срещи на чужди стадиони.

В началото на сезона Дунав спечели с 2:0 в Пловдив. Това беше в силния период на отбора, когато за известно време „драконите" бяха начело в класирането. В Б група горнноряховци победиха с 2:0 и измъкнаха 0:0 в Русе.

Веселин Великов, който е един от малцината треньори оцелели от началото на първенството. Великов не е особено словоохотлив и предпочита играта да говори вместо него. Той няма да може да разчита на Джалилов. Верея вече диша във врата на русенци и победата днес е задължителна за тях.

Иван Колев пое отбора в движение, когато футболистите се бяха разбунтували срещу Ангел Червенков. Той преобрази Локомотив и тимът има вече 16 точки и върви нагое в класирането.

Срешата ще се премине под веществото на Драгомир Драганов.