86′

Официално предупреждение за Мартин Райнов.

85′

Уникален пропуск на Мапуку!

Грешка в защитата на "червените" изведе нападателя на домакините очи в очи с Китанов.

Точен удар обаче не последва.

79′

Меркадо заменя Нунеш.

78′

Още един отменен гол за ЦСКА!

Каранга бележи, но е бил в положение на засада.

Повторенията показват, че решението е било коректно.

71′

Жълт картон за Зехиров.

69′

Грубо влизане на Бодуров в краката на Мапуку.

Фаул в изгодна позиция за домакините.

68′

Охене влиза на терена, заемайки мястото на Салмикиви.

66′

Кубемба заменя Кулма.

60′

Динков заменя Георгиев.

58′

Нарушение на Мапуку срещу Недялков.

Накъсването на играта продължава.

54′

Отменен гол за ЦСКА!

Повторенията показват, че решението е на първи прочит странно, тъй като футболист на "червените" не е в засада, а няма и извършено нарушение срещу вратаря на домакините.

В последствие става ясно, че Чорбаджийски е играл с ръка, малко преди да вкара топката в мрежата.

53′

Официално предупреждение за Като.

52′

Каранга не преследва на всяка цена подаваните към него топки.

Това определено не оставя добри впечатления в наблюдаващите двубоя "червени" фенове.

50′

Рисковано подаване назад в отбраната на ЦСКА.

Чорбаджийски обаче се справя, изпреварва Мапуку и успокоява страстите на терена.

45′

Играта е подновена.

Второто полувреме започва с известно забавяне, заради по-късната поява на "червените" футболисти на терена.

45+1′

Първото полувреме бе белязано от тотална доминация на "червените".

Футболистите на гостуващия отбор влязоха трудно в мача, но малко по малко установиха териториален превес, а в последствие започнаха и открито да атакуват вратата на съперника.

Акциите на тима преминаваха основно през Педро, който до средата на полувремето основно захранваше съотборниците си с точни пасове, но малко по малко сам започна да се нагърбва с отговорността да стреля към вратата на Перниш.

Вратарят на домакините обаче показа завидна класа, като на четири пъти се оказваше последната преграда пред голлинията на тима си и предотвратяваше по-скоро заслуженото излизане на столичани напред в резултата.

Новото попълнение на "армейците" Фернандо Каранга впечатли с борбеност и правилно пласиране в половината на съперника, но не и с кой знае колко точни изстрели и отигравания.

"Червената" защита почти нямаше работа, а вратарят на ЦСКА Китанов спокойно можеше да остане на пейката през първите 45 минути от двубоя.

Бяха извършени и две принудителни смени, като при едната от тях Петрус Бумал дори бе откаран от линейка в близката до стадиона болница.

45′

Почивка.

43′

Каранга се освободи от двама бранители на съперника и стреля.

Шутът му с предната част на крака обаче беше доста далеч от истината.

41′

Руи Педро стреля силно, но Перниш отново лови.

"Случайностите" се превръщат в тенденция за стража на Берое.

38′

Отново Педро се озовава сам с топката в крака, в пеналта на опонента.

Подава към Пинто, който обаче стреля далеч над вратата.

37′

Уникален пропуск на Педро!

Оставен в чиста позиция в наказателното поле на Берое, футболистът на "червените" стреля право в тялото на Перниш.

32′

Петрус Бумал е откаран от линейка в най-близката болница.

Това е показателно за състоянието на футболиста.

31′

Принудителна смяна и в редиците на ЦСКА.

Шимао заменя Петрус Бумал.

Последният получи удар в главата при спор за топката с Мапуку и напуска преждевременно пределите на терена.

26′

Възможност за Берое.

Цонев отнема топката от Чорбаджийски току пред Китанов, но не успява да нанесе завършващ удар.

25′

Пинто центрира в наказателното поле на Берое.

Фернандо Каранга стреля с глава, но не успява да намери вратата на съперника.

22′

Играта беше временно прекратена, след получен удар в главата от страна на Като.

Футболистът на Берое все пак става на крака и продължава участието си в срещата.

19′

Изстрел на Каранга.

Нова добра намеса на вратаря на Берое.

18′

Първи "проблясъци" и за атакуващите състезатели на домакините.

Топка към Мапуку в малкото наказателно поле обаче е пресечена от защитник в червен екип.

16′

Последователни пробиви на Педро и Нунеш в половината на Берое.

Не се стига до центриране в наказателното поле, след добри действия на бранителите на "зелените".

12′

Мапуку опитва изстрел от движение.

Кълбото обаче преминава доста далеч от вратата на Китанов.

11′

Натискът на "червените" е осезаем.

До момента ЦСКА определено е съставът, владеещ инициативата в мача.

10′

Перниш отново спасява тима си!

Фернандо Каранга излезе в добра позиция и стреля технично, но стражът на домакините беше на мястото си.

8′

Далечен изстрел на Нунеш!

Перниш лови.

7′

Принудителна смяна в състава на Берое.

Цонев заменя Делич.

5′

Пробив на Педро и центриране в полето на домакините.

Кулма не успява да нанесе силен удар с глава и топката е уловена без проблеми от вратаря на старозагорци.

4′

Поредица тежки сблъсъци по цялата дължина на терена.

До момента те се разминават без да бъдат показвани жълти картони.

2′

Първи изстрел към една от двете врати.

Негов автор е Арсенио Нунеш.

Топката обаче минава над очертанията на вратата.

1′

27.Денислав Станчев 8.Кевин Кубемба

Берое приема ЦСКА в двубой от програмата на 21-ия кръг на Първа професионална лига. Сблъсъкът между двата състава ще бъде под номер 99 в елита на страната.

В досегашните 98 срещи ЦСКА има 66 победи, а 22 мача са завършили без победител. Старозагорският тим пък е ликувал общо 10 пъти в историята на противоборството.

От играните мачове на ст."Берое", ЦСКА има 24 победи, докато "зелените" са ликували 9 пъти. 16 мача са завършили без победител.

Стамен Белчев праща чужденец във втория отбор?

Белчев дава чужденец на Тоди?

Правилата на ФИФА трябва да бъдат спазени

Последната загуба на ЦСКА в Стара Загора за първенство датира от 18 август 1990-а година, когато "армейците" отстъпват с 0:1. През есента на ст."Българска армия" "червените" бяха повече от убедителни и се наложиха с 4:0 след голове на Симао, Кулма, Виана и Педро.

ЦСКА също така е в серия от пет срещи без допуснат гол срещу съперника си, като в тази поредица се включват и двата полуфинала за Купата на България през пролетта на 2016-а година.

Снимка 254875

За последно "армейците" са допускали гол от Берое на 7 март 2015, пише официалният сайт на клуба.

Наставникът на ЦСКА Стамен Белчев ще може да разчита на всички нови попълнения. През седмицата Кевин Меркадо и Фернандо Каранга получиха картотеки и вече са на разположение на треньора.