Локомотив (Пд) спечели домакинството си на Левски, в мача между двата тима от 32-ия кръг на Първа лига.

Битката на стадиона в квартал "Лаута" завърши при резултат 2:1 за пловдивчани.

Точни в тяхна полза бяха Мартин Камбуров и Стефан Йевтовски. За Левски се разписа Мехди Бурабия.

Локомотив търсеше мъст срещу столичани за загубата преди няколко седмици в София с 0:5 и в известна степен постигна реванш.

"Смърфовете" все още имат шанс да хванат последния влак за Лига Европа, тъй като се намират на точка зад 4-ия в класирането Черно море.

ТОПСПОРТ проследи на живо за потребителите си случилото се на терена:

НА ЖИВО: Локомотив (Пловдив) - Левски 2:1

Гол на "Лаута" със сигурност ще има

Първото полувреме едва ли зарадва особено много феновете на Левски, като те не видяха нищо интересно, от страна на своите любимци.

"Сините" изглеждаха абсолютно безидейни и сякаш наблюдаваха случващото се, без да искат да бъдат част от него.

Домакините имаха желанието да надиграят опонента си. Възможностите им не се припокриваха изцяло с намеренията, но емоцията при всички положения беше налична в представянето им.

Локомотив атакуваше предимно по фланговете, но центриранията не водеха до нищо запомнящо се.

Състезателите на столичани сами спираха в средата на терена и там, в голяма част от случаите, всичко приключваше.

Резултатът беше открит при една контраатака на домакините, сякаш проведена като по учебник от тях. Димо Бакалов асистира на тарана Мартин Камбуров, който вкара 186-ия си гол в елита на страната, давайки преднина на тима си.

Това беше общо 15-ото попадение на нападателя във вратата на Левски, до този момент.

Всичко, което създадоха гостите от София, беше една добра ситуация, при която Бурабия изпробва силата на удара си, но намери напречната греда на вратата на домакините.

Така локомотивци поеха към съблекалните с гол аванс пред съперниците си.

Само в рамките на 7 минути през второто полувреме, резултатът бе променян още два пъти.

Първо гостите изравниха в 57-ата минута, след много добро изпълнение на свободен удар, от страна на Мехди Бурабия.

В 64-ата минута, с мощен удар по тревата, Йевтовски върна предимството на Локо, разписвайки се за 2:1.

Това беше и последният гол в мача, като успехът приближи Локо с една идея към състава на Черно море.

В същото време "сините", които днес определено не впечатлиха с изявите си, остават с равен точков актив с ЦСКА, но и с мач в повече от "червените".