Отборът на Монтана постигна ценна победа в регионалното дерби срещу тима на Ботев (Враца) с 2:0. Трите точки ще бъдат много важни за момчетата на Атанас Атанасов в борбата за оставане в родната „А" група.

И двата отбора започнаха битката между тях пределно мотивирани. Играта беше предимно в средата на терена.  Първото по-сериозно положение бе за „зелените" от Враца, когато Бранимир Костадинов стреля в страни от вратата на Яначков.

Последва надмощие на играчите от Монтана, което даде резултат в 23-ата минута. Тогава, бившият играч на Левски и Лудгорец Мирослав Антонов, се разходи през защитата на врачани и след хубав диагонален изстрел направи резултата 1:0. Инкасираното попадение внесе допълнително напрежение във футболистите на Тони Здравков. Играчите на Монтана се възползваха максимално от този факт и стигнаха до нов гол.

В 40-ата минута, пореден силен рейд по дясното крило на Миро Антонов завърши с хубаво центриране, то намери Луис Едуардо, който след хубав удар с глава удвои преднината на домакините.

Второто полувреме започна с по-силна игра на гостите от Враца, които се опитваха да отбележат бърз гол, който да върне интригата в днешното дерби.  Това надмощие продължи само десет минути.

Оттам нататък домакините от Монтана отново взеха инициативата в собствените си ръце. Хубави атаки на футболистите на Атанас Атанасов така и не намираха мрежата на Цветковски за трети път.

В 79-ата минута играчите на Монтана останаха с човек по-малко, след като Даниел Гаджев получи дежурния си червен картон.

До края така и не се стигна до по-интересни положения и домакините се поздравиха с важна домакинска победа над конкурент за оцеляването в елитната дивизия.

Днешната загуба от отбора на Монтана продължи негативната серия в редиците на Ботев (Враца). Така футболистите на Тони Здравков остават над чертата, но само на две точки от заемащия 14-то място Видима-Раковски. С победата си днес, домакините събраха актив от 20 точки, което им отрежда и 11-то място в таблицата.