Отборът на Монтана записа първа победа за сезона в „А" група. В среща от пети кръг домакините се наложиха с минималното 1:0 над Черноморец Бургас.

Домакините започнаха отлично срещата и откриха резултата още в 7-ата минута. Мечечиев напредна добре по десния фланг и центрира в полето на „акулите". Мирослав Антонов хитро пропусна топката, която достигна до Йордан Тодоров, който от няколко метра не остави шанс на национала Стоян Колев - 1:0.

До края на първата част Миро Иванов и Димитър Илиев излязоха на добри позиции, но втори гол така и не падна. С основна заслуга за това бе и Стоян Колев, който на няколко пъти се намеси подобаващо.

Още на почивката старши-треньорът на „акулите" Димитър Димитров направи няколко промени в състава си, но неговият отбора така и не заигра по-добре. В крайна сметка Монтана съхрани минималната си преднина и се поздрави с първи точки за новия сезон.

МОНТАНА - ЧЕРНОМОРЕЦ 1:0 (СЪСТАВИ И КОМЕНТАР)