Монтана доказа, че ще бъде фактор през новия сезон в "А” група. Отборът на Ферарио Спасов направи 1:1 у дома срещу шампиона Лудогорец, като спокойно можеше и да победи неубедителната команда на Бруно Рибейро.

Разградчани отново се представиха доста бледо, като успяха да стигнат до изравнителното попадение след спорна дузпа. Иначе домакините започнаха страхотно на "Огоста” и поведоха още в 6-ата минута. Попов центрира отлично от левия фланг, а Атанас Илиев плонжира и отклони майсторски с глава топката във вратата пред безучастния поглед на Козмин Моци.

Лудогорец все пак можеше да изравни бързо в 18-ата минута, но далечният удар на Мисиджан срещна гредата. Веднага след почивката обаче, Лудогорец получи съмнителна дузпа, след като Кишада падна твърде леко след като Иванов се хвърли в краката му. Козмин Моци бе точен от бялата точка и изравни 1:1.

Минути по-късно обаче Сисиньо получи втори жълт – съответно червен картон, което неимоверно утежни задачата на гостите. До края Минчев и Поплатник можеха дори да донесат успеха на домакините, който щеше и да е напълно логичен с оглед играта на двата тима. Това обаче не се случи и в крайна сметка двата тима взеха по точка.

МОНТАНА - ЛУДОГОРЕЦ 1:1