Турнир: efbet Лига Стадион: Зрители: 280

КРАЙ НА МАЧА!

Ботев заличи добрите впечатления след резил срещу последния (ВИДЕО)

Серго и Стивън вдъхнаха нов живот на Монтана

90′

ГОЛ ЗА БОТЕВ!! 1:3!! ПАУЛО! Ботев все пак имаше последната дума в тази среща, след като Жоао Пауло реализира почетното попадение. Бразилецът получи топката малко пред границата на наказателното поле и с безпощаден шут оформи крайното 1:3!

89′

До края Ботев можеше да стигне до почетното попадение, ала Омар Косоко удари гредата.

87′

Стивън Петков отстъпва мястото си на Маркиньос.

80′

В игра за Ботев се появява младокът Здравко Дерменов.

80′

Дани Генов заменя Петър Атанасов и ще има 10 минути, за да се докаже срещу бившия си клуб.

69′

ГООЛ ЗА МОНТАНА! СТИВЪН ПЕТКОВ!! 3:0!! Трагичното представяне на "канарите" обаче продължи. Пловдивчани сами си бяха виновни и за третото попадение в тяхната врата, което отново бе дело на Стивън Петков. Христос Контохристос центрира от границата на наказателното поле. Нападателят на домакините бе оставен сам около точката на дузпата и с глава промуши топката под плонжа на Георгиев.

64′

Промяна в състава на Ботев.

60′

Наско Милев се появява на мястото на Иван Стоянов.

57′

ГОООЛ ЗА МОНТАНА!! 2:0 ! СЕРГЕЙ ГЕОРГИЕВ! С оглед всичко случващо се на терена, последният в Първа лига заслужено реализира своя втори гол в срещата. Сергей Георгиев получи топката в опасна зона, справи се с персоналния си пазач Крум Стоянов, след което матира Георгиев с плътен шут в долния десен ъгъл.

54′

Принудителна смяна. Чапаев се появява в игра, заменяйки контузилия се Бамба.

53′

Проблемите за момчетата на Ники Киров обаче нямаха край. Малко по-късно само задните части на Стенио ги спасиха от гол, след удар от близка дистанция на централния бранител Бамба, ориентирал се възможно най-добре при един корнер.

49′

НЕВЕРОЯТЕН ПРОПУСК НА ФЕРНАНДО! Второто полувреме можеше да стартира по отличен начин за домакините. Фернандо тръгна от центъра, демонстрира страхотна техника и след двойно подаване с Атанасов остана сам срещу Георгиев. Първият му изстрел бе спасен от стража на Ботев, а добавката му отиде в лявата странична греда на "канарчетата". Пропускът остави безмълвен старшията Наско Джамбазки, който вече виждаше как неговите момчета удвояват своята преднина.

45′

ИГРАТА СЕ ПОДНОВЯВА!

45′

ПОЧИВКА!

38′

Тръгнали да изравняват резултата, гостите от Пловдив се превърнаха в лесна жертва за контрите на монтанчани. При една от тях Фернандо демонстрира скорост по крилото, след което пусна към Коруджиев. Опитният халф обаче стреля високо над горната греда.

30′

ГОЛ ЗА МОНТАНА! 1:0 ! ПЕТКОВ! Неизбежното за "канарчетата" се случи буквално в следващата атака. Монтана получи правото да изпълни корнер. Фернандо центрира акуратно в полето на пловдивчани, където Стивън Петков надскочи апатичния Стенио и с глава наниза четвъртия си гол от началото на кампанията.

28′

Голямата възможност за Монтана дойде след почти половин час футбол. Петър Атанасов сътвори един от фирмените си пробиви по фланга, след което центрира остро пред малкото наказателното поле. Вратарят на гостите Георги Георгиев се размина с това да избие топката и без малко грешката му да бъде наказана от дебнещите Петков и Сергей Георгиев.

26′

Фернандо центрира остро топката от пряк свободен удар, ала тя попадна право в ръцете на Георги Георгиев.

24′

Монтана започна да играе далеч по-често с топката, но до този момент не може да създаде реално голово положение пред вратата на пловдивчани.

15′

Удар от пряк свободен удар на Петър Атанасов, който не успя да прехвърли добре изградената "жълто-черна" стена.

14′

Малкото зрители на стадиона в Ловеч можеха да се превърнат в свидетели на голям гаф в 14-ата минута. В една наглед безобидна ситуация, Коце Дяков върна лекичко към своя вратар Иванов. Христо обаче подцени случващото се и допусна коженото кълбо да мине под неговия десен крак. Само навременната му повторна реакция го спаси от това да стане главен съучастник в нелеп автогол.

10′

Домакините демонстрираха, че също имат надежди за нещо повече в мача. Нашумялият Стивън Петков надскочи национална Радослав Терзиев и съумя да отправи изстрел с глава, който обаче не затрудни по никакъв начин Георги Георгиев.

4′

Първи опити за нещо по-интересно в срещата инициираха гостите от Пловдив. В 4-ата минута Омар Косоко прокара топката между краката на Дяков и се отправи към вратата на Иванов. Капитанът на Монтана обаче държеше ситуацията под контрол и с навременната си намеса пресече мераците на бенинеца.

2′

На трибуните в Ловеч е националният селекционер Петър Хубчев, който ще търси нови попълнения за намиращия се в криза държавен тим.

2′

Любопитен факт е, че главният съдия днес - Петър Доровски, извън футболния терен изкарва прехраната си като адвокат на свободна практика.

1′