Монтана записа втората си победа от началото на сезона в „А" група, след като надигра Черно море с 3:1 на „Огоста".

Домакините бяха значително улеснени и от факта, че „моряците" останаха с човек по-малко още в 25-ата минута. Миро Манолов влезе много грубо на вратаря Цветковски и получи директен червен картон. Стражът на Монтана обаче явно изпитваше силна болка, защото не успя да продължи мача и трябваше да бъде заменен от резервата Сендо.

Все пак варненци успяха да устискат нулевото реми до почивката, но силите им стигнаха само дотам.

Малко след началото на втората част Данчо Тодоров достави добро центриране в пеналта, където то бе засечено от Мартин Ковачев за 1:0.

Натискът на Монтана се увеличаваше все повече и повече и логично четвърт час преди края успя да вкара още два бързи гола. Първо Воденичаров майсторски прехвърли Китанов, а след това Деян Христов бе изведе сам срещу него и покачи на класическото 3:0.

В самия край Георги Илиев успя донякъде да отсрами Черно море с гол след хубав удар отдалеч, оформяйки крайното 3:1.

С успеха Монтана успя да задмине днешния си противник в подреждането.

МОНТАНА - ЧЕРНО МОРЕ 3:1 (СТАТИСТИКА)