Миньор (Перник) постигна изненадваща победа над Пирин (Гоце Делчев) на старта на пролетния дял на „А" група. „Чуковете" се наложиха у дома с 2:0 над тима на Тенчо Тенев.

Победата на перничани можеше да бъде още по-изразителна за перничани, но отменен гол и греда попречиха това да се случи.

"Жълто-черните" излязоха със състав, в който имаше едва двама футболисти, останали от есента -  Боян Пейков и Обаси Окечукво.

Срещата премина под натиска на Миньор. Играта на домакините по никакъв начин не показваше дълбоката финансова криза в клуба.

Първото попадение падна в 11-ата минута, когато Ивайло Цветков засече центриране на Томислав Павлов и прати топката в долния десен ъгъл на вратата за 1:0. Три минути по-късно гостите имаха претенции за дузпа, след като топката срещна ръката на защитник на Миньор, но съдията Станислав Ставров остана безмълвен.

В 43-ата минута се стигна до отменен гол на „чуковете". Томислав Павлов вкара кълбото в мрежата на Юсев, но асистент-съдията вдигна флага за засада.

Минута по-късно все пак домакините стигнаха до ново попадение. Окечукво догони една топка и с шпаагат я върна към точката на дузпата, където Томислав Павлов бе оставен непокрит и вкара за 2:0.
Второто полувреме беше доста по-скучно и не предложи особени положения.

Единственото по-чиста възможност бе в 58-ата минута, когато Томислав Павлов стреля добре от фаул, но кълбото преминава на сантиметри от дясната странична греда.

Така Миньор се изкачи на 12-ото място с 15 точки. Пирин е на 8-ата позиция с 18 пункта.