Тимът на Миньор (Перник) спечели задължителни три точки след победата над последния във временното класиране Светкавица (Търговище) с 3:0 .Попаденията за перничани вкараха Крум Бибишков , Томислав Павлов и Милен Василев.

Още с първия съдийски сигнал започна и очакваната битка по терена . Двата отбора заложиха на здравите единоборства в опит да се спечели по-голямо преимущество.  В 9-ата минута гостите от Светкавица стигнаха до първото си по-сериозно положение в срещата. Румен Стоянов игра с топката след центриране в наказателното поле на Миньор, но не успява да я отправи към вратата и тя излезе  в аут.

Пет минути след това, Славчо Шоколаров стреля опасно, но на метър от вратата на Иван  Чворович. От този момент, съставът на  перничани взе инициативата и започна да атакува много опасно. В 33-ата минута  Фарес Брахими стреля, но топката не намери очертанията на вратата пазена от Георгиев.
Закономерното попадение за Миньор (Перник) стана факт две минути след това. Центриране на Сабри намери непокрития  Круб Бибишков и от няколко метра нападателят реализира с лекота. Последваха още няколко опасни атаки на „чуковете", но до нов гол така и не се стигна.

Второто полувреме започна по чудесен начин за момчетата на Стойчо Стоев, които зарадваха вярната си публика с втори гол. Попадението бе дело на Томислав Павлов в 49-ата минута. Головете във вратата на „мълниите" продължиха. В 70-ата минута името си сред голмайсторите  записа и Милен Василев.

След днешната си победа, отборът на Миньор прибави нови три точки към своя актив. Благодарение на успеха си „чуковете" остават на девето място с 18 точки. Положението при Светкавица остава плачевно. Отборът на Альоша Андонов се намира на последната позиция в родната „А" група със скромните две точки.