Видима-Раковски на практика загуби шансове за директно спасение. Севлиевци завършиха наравно 2:2 с Миньор у дома и по този начин успяха да добавят само точка към актива си. Играчите на Димитър Тодоров са на 14-о място, което дава право на бараж за оставане.

13-тите Пирин и Калиакра обаче са на цели 5 т. напред, което на практика означава, че Видима ще трябва да се бори със Сливен и Академик да задържи настоящото си класиране.

Александър Бранеков откри с глава след центриране от корнер в 24-ата минута. Малко преди почивката Стойчев вкара втори гол за домакините, но попадението бе отменено поради засада.

Малко след почивката перничани можеха да изравнят, но ударът на Божиков срещна гредата. Иронично, секунди по-късно Видима удвои преднината си. Атанас Иванов финтира двама защитници на Миньор и матира Чворович  за 2:0.

Миньор съумя да намали в 67-ата минута, след като Брахими довкара една избита от вратаря на Видима топка.

Течеше даденото от рефера продължение, когато Томислав Павлов получи пас от Въндев и с удар от границата на пеналта хвърли в ужас малкото фенове по трибуните.