Изключителен срам преживя тимът на Славия и записа загуба от тима на Миньор (Пк). "Чуковете" изиграха много мъжки мач и стигнаха до успех с 2:1 насред "Овча купел" пред доста свои верни привърженици. Головете за успеха на перничани вкараха Явор Въндев и Ванчо Траянов, а за малко интригата в срещата успя да върне Даниел Пеев.

Още в 8-ата минута Миньор успя да шокира Емил Велев и целия тим на Славия. Добър пробив на Костадин Янков, който центрира към Явор Въндев и той вкара първия гол в мача - 0:1 за гостите от Перник.

След това попадение Славия атакуваше далеч по-масирано и добре. Играичте на Емил Велев създадоха редица добри ситуации за гол, но те бяха пропуснати. Най-близо до попадение на няколко пъти бе Георги Христов.

В 28-ата минута Дани Пеев го намери с прекрасен пас зад защитата, като бившият нападател на Левски леко отклони топката, но тя срещна страничната греда на вратата. Малко по-късно пак той задмина няколко играчи на гостите и шутира, но пропусна да удвои преднината на своя тим.

В 33-ата минута Славия все пак изравни. Радослав Димитров центрира отлично към Даниел Пеев и с прекрасен плонж вкара - 1:1.

През втората част Славия се хвърли далеч по-масирано в атака и пробва да спечели мача. В 59-ата минута Георги Христов направи поредния си пропуск. Той нахлу в наказателното поле, шутира обаче право в ръцете на Чворович, след което бранител на Миньор за малко да си отбележи автогол.

Миньор пък издебна своя шанс и спечели мача. В 69-ата минута Центриране от фаул бе проспано от цялата защита на "белите", които оставиха Ванчо Траянов на задна греда да вкара за 2:1.

До края Славия пробва да спечели, но трудно създаваше изгодни голови ситуации, а вместо това Миньор на контраатака можеше да стигне до още едно попадение.