Отборът на Черно море победи вече изпадналия Миньор (Перник) с 2:0 като гост в пореден мач от 29-ия кръг на „А" група. След нулево първо полувреме, в което най-чистото положение бе удар на Симеон Райков от статично положение, „моряците" откриха резултата в  55-ата минута.

Халфът Бергопнси отправи силен и точен удар от дистанция, с който не остави шанс на безгрешния до момента Пейков. Малко по-късно влезлият като резерва Миро Манолов можеше да реши всичко, но ударът му бе блокиран от Пейков. В заключителните секунди на срещата Черно море стигна до втори гол. Манолов центрира прецизно към Инканго, който от няколко метра прониза за втори път стража на „чуковете".

Така в последния кръг Черно море, който вече си гарантира оцеляване в елита, ще има важна роля в борбата за оцеляване. Момчетата на Георги Иванов ще приемат на „Тича" Ботев (Вр), който се бори със зъби и нокти за мястото си при майсторите.

МИНЬОР - ЧЕРНО МОРЕ 0:2 (СЪСТАВИ И КОМЕНТАР)