Отборът на Миньор записа втората си победа от началото на сезона. В мач от XIII-ия кръг, перничани надвиха с 2:1 Видима Раковски. Мачът започна отлично за домакините, които откриха резултата в 15-ата минута чрез Румен Рангелов.

Бившото острие на Ботев Враца получи добър пас от Горан Янкович и от няколко метра прокара топката покрай Пламен Илиев. В следващите минути момчетата на Стойчо Стоев стояха по-добре на терена, но не успяха да вкарат втори гол.

Щастлива за Миньор се оказа 15-ата минута и на второто полувреме. В нея Данчо Тодоров вкара нов гол за Миньор, с който доближи домакините до така важните три точки. Последната дума в мача бе за Герасим Заков, който в 74-ата минута оформи крайния резултат в мача.

Благодарение на победата Миньор излува от дъното на класирането, където се закотви именно Видима Раковски. И двата отбора остават в зоната на изпадащите тимове.

МИНЬОР - ВИДИМА 2:1

1:0 Рангелов (15')
2:0 Й. Тодоров (60')
2:1 Заков (74)