Миньор (Пк) прегази Сливен и запрати "войводите" към "Б" група. Въпреки че не играеха за нищо, "чуковете" удариха с класическо 3:0 домакините насред стадион "Хаджи Димитър" и разбиха на пух и прах всякакви надежди за оцеляване на тима на Йордан Лечков.

Първата добра ситуация в мача се откри пред Веселин Марчев от тима на Сливен. Той счупи кръста на Олегов и стреля мощно, но покрай гредата.

В ответната атака гостите откриха резултата. Томислав Павлов получи топката на скорост при бърза контраатака, финтира бранител на домакините и с премерен удар откри резултата - 0:1.

След тази ситуация до края на мача Сливен натисна мощно и се опита да стигне до равенството, но това така и не се отдаде на тима. Валентин Веселинов и Марчев изпуснаха най-добрите ситуации за "войводите".

В началото на втората част Сливен се хвърли в отчаяни опити да изравни. Вместо това, "войводите" допуснаха грешка, и то от най-опитния си играч. Титулярният страж и капитан Иван Караманов не успя да изнесе добре една топка, която попадна в Аджов и той на празна врата удвои преднината на "чуковете" - 0:2.

Само десетина минути по-късно тимът на Йордан Лечков окончателно изпадна. Томислав Павлов бе изведен отново прекрасно и вкара втория си гол в мача - 3:0.

До края двубоят се доиграваше и само официализира изпадането на Сливен в Източната "Б" група, където ще играе от другия сезон.