Миньор (Перник) успя "да спъне" шампиона на България Литекс. В двубой на "Стадиона на мира" в Перник днес "чуковете" стигнаха до зрелищно 2:2, като дори могат да съжаляват повече за изпуснатите точки.

Литекс успя рано да поведе след гол на младата надежда Георги Миланов. С попадения Ивайло Стоянов и Евертон Джилио - Том Миньор успя да обърне резултата. В последните минути резервата Тиаго Мирасема все пак спаси поне точката за селекцията на Любослав Пенев.

Още от първите минути бе подсказано, че ни чака доста отворен двубой. Още във 2-ата минута Светльо Тодоров бе близо до това да засече едно прострелно центриране на Занев, но пропусна.

Миньор мигновенно отговори с удар на Том, който бе спасен с мъка от Виничиус.

Литекс обаче успя да поведе в 17-ата минута. Христо Янев центрира прекрасно към младия Георги Миланов, който с глава разпечата вратата на Чворович - 1:0.

Миньор веднага се хвърли в атаки. В 22-ата минута само в рамките на няколко секунди домакините направиха два сериозни пропуска. Първо Бибишков отблизо не успя да преодолее стража на Миньор, а малко след това и Брахими с далечен удар не сполучи.

Костадин Марков бе следващият, който пробва рефлекса на Виничиус, но без успех. Все пак, в последната минута на първата част Миньор стигна до равенството. Милен Василев проби и центрира добре, а Ивайло Стоянво бе оставен съвсем непокрит и вкара за 1:1.

Силната игра на Миньор се пренесе и през втората част. Още в 50-ата минута "чуковете" осъществиха пълния обрат в мача. Много глупава проява на Виничиус, който изби топката с глава извън наказателното поле, но след това тъгна да лъже Евертон Джилио Том, който отне топката и хладнокръвно вкара за "чуковете" - 2:1.

Това накара Литекс да тръгне най-после по-масирано в атака и в крайна сметка момчетата на Любо Пенев стигнаха до равенството.

В 73-ата минута добър пробив отляво доведе до центриране към Тиаго Мирасема, който отблизо изравни.

До края Литекс така и не потърси по-смело победата, а вместо това Занев със самоотвержена намеса спаси точката, след като изби топката от краката на Явор Въндев.