Миньор измъкна победа с 3:1 при гостуването си на Сливен в последна среща от 19-ия кръг.

Перничани започнаха двубоя неубедително, но с по-силна игра след почивката успяха да измъкнат трите точки.

След безинтересни начални минути, домакините поведоха в 25-ата. Миранта навлезе в наказателното поле, преодоля двама съперници и бе спънат. Реферът Радан Мирянов не се поколеба и посочи бялата точка. Зад топката застана Деян Христов, който не сбърка - 1:0.

След почивката перничани подобриха значително играта си и натикаха Сливен в собственото му наказателно поле. Повратният момент в мача бе в  66-ата минута, когато Христов бе изведен сам срещу Ивайло Иванов, но пропусна.

Само няколко минути след това Пламен Крумов изравни с много хубав шут извън пеналта. Миньор продължи да натиска и в крайна сметка играчите на Тони Велков бяха възнаградени за усилията си. 5 минути преда края Делибашич се разписа с глава след центриране на Иванович отдясно.

В даденото от Мирянов продължение "жълто-черните" се добраха до още едно попадение, което беше от куриозно. Стоев центрира безопасно от фаул, но Карамов, за учудване на всички на стадиона, не успя да улови топката и тя влетя в мрежата му за крайното 1:3.