Миньор победи Етър в битката за оцеляване. „Чуковете" като гости в Сливен с 3:0, с което засилиха Етър към „Б" група. До последно мачът беше под въпрос, тъй като тимът не разполагаше с треньор с лиценз.

След неофициалното напускане на Сердар Даят тимът бе воден от капитана Дормушали Саидходжа, който обаче няма лиценз „Про". В крайна сметка на скамейката днес седна Григор Петков. Срещата започна с лек натиск за гостите.

В 34-ата минута перничани получиха шанс да изпълнят дузпа, след като Саидходжа повали играч на „чуковете" в наказателното поле. Зад топката застана Томислав Павлов, който се разписа за 1:0.

Шест минути по-късно Oкечукво надбяга цялата защита на Етър по фланга и върна към свой съотборник, който бе спрян от вратаря Филипович.

През втората част Миньор продължи да владее инициативата. В 74-ата минута Павлов вкара втория си гол след аистенция на Нджой.

В 82-ата минута Окечукво получи топката от Александров в чиста позиция и оформи крайното 0:3.

След този мач Етър е на 15-ото място с 16 точки. Миньор пък са с позиция по-напред с 20 пункта.