Тимът на Марек победи като гост Вихрен в Симитли с 2:1 в мач от 4 кръг на "А" футболната група. За дупничани се разписаха Иван Редовски в 11-ата и Владимир Джилас в 60-ата минута, а за Вихрен едно попадение в 72-ата минута върна Виктор Софрониев.

В главно действащо лице на двубоя се превърна рефера Стоян Алексиев, който с неадектавните си отсъждания предизвика гнева и на двата лагера, като по-сериозни претенции след мача имаха от Вихрен.

В основата на успеха за тима на треньора Стоян Коцев бе Владимир Джилас, който изработи първото попадение и сам реализира второто.

"По-спокойно играхме, и мисля че заслужено се поздравихме с успеха. Ако и при другите ни гостувания играем така дисциплинирано, съм сигурен че ще вземем още точки на чужд терен.

Играем мач за мач. В клуба положението е трагично. Момчетата, а и аз, не сме взимали заплати от шест месеца, но виждате че играем", заяви след двубоя треньора на Марек Стоян Коцев.

"С такава игра нищо добро не ни чака. За цял мач имахме само четири положения за гол. В нападение ситуацията е доста сложна, защото разполагаме само с двама атакуващи футболисти - Георги Бачев и Петър Димитров. Трябва да намерим други варианти.

Най-вероятно играчите ще бъдат глобени за бездушната игра", коментира мениджъра на Вихрен Филип Филипов.

В Стара Загора Берое победи Черно море с 2:1, след като на почивката губеше с 0:1 и от 42-ата минута игра с човек по-малко, след червен картон за Ковачев.

Слави Жеков изведе Черно море напред в резултата в 7-ата минута с удар от 20-тина метра.

В 42-ата минута Ковачев от Берое получи втори жълт картон.

Бесен от играта на Берое, на почивката президентът на клуба Николай Банев влезе в съблекалнята на тима и сериозно се накара на играчите, което даде ефект.

В 51-ата минута дошлият от Черно море Тодор Симов, с първия си гол за Берое, изравни резултата, а в 79-ата резервата на старозагорци Мануел Лопеш оформи крайното 2:1 за Берое, след като получи отличен пас от Симов.