Отборите на Ботев (Враца) и Дунав се изправят един срещу друг в двубой от плейаутната група на Първа лига.

Здравков: Моите футболисти решиха, че могат да се разходят през първото полувреме

"Липсваше ни концентрация"

Както е известно, тези два отбора плюс Царско село ще изиграят един срещу друг, за да определят класирането от 11 до 13 място. Точките на отборите се нулират и вече ще важат само резултатите от предстоящите три срещи, според които ще се определи и крайното класиране. Отборът с най-добри показатели ще заеме 11-ото място и ще си гарантира оставане в елита, другите два пък ще трябва да играят баражи срещу втория и третия от Втора лига.

Ботев (Враца) и Арда завършиха 0:0 в мач от Първа лига

Ботев (Враца) обърка плановете на Арда

Двата тима си разделиха по едно полувреме, но голове така и не паднаха

Досега през сезона двата тима се срещнаха три пъти. В първите два случая мачовете завършиха 0:0, но в третата среща Ботев се наложи доста категорично в гостуването си в Русе с 3:1. Това е още едно предимство за врачани, които ще имат по-голямо самочувствие преди днешния сблъсък.

В състава на Ботев контузени са Узунов и Златински. Очаква се те да започнат срещата с Костов на вратата и триото Миланов, Ндиайе и Иванов в защита. Васев и Лясков ще са халф-бекове, а Гаджев, Янков и Ивайлов ще действат в центъра на терена. Домовчийски и Генов пък ще бъдат дуото в атака.

От Дунав подлъгали Росен Колев, че ще му платят операцията

От Дунав подлъгали футболист, че ще му платят операцията

Колев е получил уверение от клубния лекар, че разходите ще бъдат поети от ръководството

За гостите от Дунав - Цветомир Младенов вероятно ще използва Макенджиев под рамката и в отбрана Николов, Колев и Тодоров. Исаевски и Ненов ще са опорни халфове, а Щерев и Ндонгала ще действат на крилата. В атака ще започнат Долапчиев и Христов, а зад гърба им ще ги подкрепя Кавалканте.

Главен съдия на срещата е Станислав Тодоров, с помощници Димо Вълчев и Красимир Атанасов. Делегат на БФС е Димитър Велинов, а работата на реферите ще следи Валери Цветков.

Треньорът на Дунав: Евала за това, което правят момчетата

"Убеден съм, че отборът ни ще остане в Първа лига"