Любимец е на път да направи фурор в историческия си първи сезон в „А" група. Отборът от Столицата на дините записа втория си успех в елита, след като победи Локомотив (Сф) с 2:1 в любопитен мач.

Загубата пък остави „железничарите" само с точки след първите три кръга и облаците над главата на треньора Емил Велев стават все по-гъсти. Изнервената обстановка в Локо си пролича през втората част, когато Кокала бе изгонен за невъздържано поведение.

Двубоят в Любимец не започна особено обещаващо. През първото полувреме двата тима си поделиха по няколко минути надмощие, но до интересни моменти пред вратите така и не се стигна.

Всичко коренно се промени веднага след началото на второто полувреме. Още в 48-ата минута капитанът Сашо Бранеков съсече грубо Колев и бе директно изгонен. Няколко минути по-късно домакините се възползваха от численото си предимство. Огнянов центрира по фланга, Будинов отклони технично към Тевия и нигериецът се разписа отблизо.

Още в 55-ата мин. обаче Локо изравни. Маркиньос изпълни перфектно пряк свободен удар и не даде шанс на вратаря - 1:1.

Развръзката в мача дойде в последните 10 минути. Първо Емил Велев скочи при едно съдийско решение и след доста квалификации по адрес на рефера, той го изгони от пейката.

Това се отрази на Локомотив и малко по-късно Мирослав Будинов донесе успеха на Любимец, възползвайки се от ново центриране на Огнянов.

ЛЮБИМЕЦ - ЛОКОМОТИВ СФ 2:1 (СТАТИСТИКА И КОМЕНТАР)