Турнир: efbet Лига Стадион: Зрители: 473
90′

КРАЙ НА МАЧА!

Лудогорец с лесен успех над Верея, съдийска грешка беляза мача

Лудогорец вече е на светлинни години пред Левски, съдия помогна на "орлите" срещу Верея

Титлата е в сигурни ръце

86′

ГОООЛ ЗА ЛУДОГОРЕЦ!! МАРСЕЛИНЬО!! 4:0! Последен танц под ритъма на щурата "бразилска самба" бе "изигран" шест минути преди края на мача. Натанаел демонстрира отлична визия върху моментната ситуация и перфектен коридор подаде за Марселиньо, който от малък ъгъл шутира към вратата на Верея. Иван Караджов опита да спаси, но след докосване в страничната греда топката отново мина зад голлинията на старозагорци.

79′

ГООООЛ ЗА ЛУДОГОРЕЦ!!1:0!! ЖОАО ПАУЛО !!! Точка на спора сложи новото попълнение Жоао Пауло, който реализира първият си гол в официален мач за Лудогорец. Бразилецът отправи тежък шут без подготовка, който влезе точно под горната греда на безпомощния Караджов!

77′

Последна смяна за Лудогорец.

76′

Новото попълнение Самуел Инкоом се появява в игра за Верея. Напуска Здравко Илиев.

70′

Удар на Густаво Кампаняро, който този път обаче застраши сериозно вратаря на Верея.

69′

Илиян Йорданов се появява на мястото на Селим Керкар.

64′

Венци Бенгюзов отстъпва своето място на опитния Елиаш.

60′

ГОООЛ ЗА ЛУДОГОРЕЦ!!2:0!! ВАНДЕРСОН! Появата на Върджил Мисиджан даде резултат след само 60 секунди. Негово включване по крилото завърши с успореден пас за Вандерсон, който беше непокрит и под плонжа на Караджов съумя да удвои преднината на разградчани.

59′

Кешеру влиза на мястото на Кишада.

58′

Безличният Джонатан Кафу напуска вместо Върджил Мисиджан. Бразилецът е бесен от случилото се и едвам успокояван от старши-треньора Дерменджиев.

47′

ГООЛ ЗА ЛУДОГОРЕЦ!! 1:0! КАМПАНЯРО!! Подновяването на играта донесе много радост за лудогорци. Дългоочакваният гол в мрежата на Верея падна след пробив на Натанаел, който моментално центрира към Кишада. Някак случайно топката се удари в задните му части и това се превърна като отлична асистенция за дебнещия Кампаняро, който от 15 метра не остави никакъв шанс на Караджов!

45′

ИГРАТА СЕ ПОДНОВЯВА!

45′

ПОЧИВКА!

40′

ЖЕСТОКО ПОРЯЗАХА ВЕРЕЯ! Пет минути преди почивката, голяма съдийска тесла  "посече" мечтите на гостите. Валери Домовчийски умело задържа топката и хитро подаде за включващия се от дълбочина Керкар, който само с едно докосване я прати в мрежата на сюрпризирания Владо Стоянов. Незнайно защо обаче голът на офанзивния халф бе отменен от страничния съдия Ивайло Атанасов, който отсъди засада. Случилото се пък вбеси до краен резервната скамейка на гостите.

33′

МАРСЕЛИНЬО!Българският национал се извиси над всички при центриране от корнер, но ударът му с глава не намери очертанията на вратата. Иван Караджов пък си навлича гнева на малкото фенове на "Лудогорец Арена" с бавното връщане на топката в игра.

27′

КИШАДА ПАК ПРОПУСК! Тандемът Кишада-Кампаняро не спираше да тормози защитата на съперника. Техничен пробив на втория завърши с извеждащо подаване зад гърба на отбраната. Кишада обаче разочарова с изпълнението си, след като заора при удара си и така топката се превърна в лесна за спасяване от Караджов.

17′

Официално предупреждение за Натанаел, който игра непозволено срещу Педро Еуженио.

10′

КИШАДА! Лудогорец най-сетне преодоля сгъстената отбрана на Верея и сътвори първата си голова възможност в мача. Густаво Кампаняро намери по чудесен начин Кишада. Хасани закъсня да го покрие, но работата си свърши Иван Караджов, който с веща намеса спаси своите от попадение.

7′

Жълт картон за Хасани, който "качи на шейната" тръгналия на пробив по крилото Вандерсон.

4′

През първата половина на шампионата Лудогорец разби Верея с 5:1, при това като гост. Старозагорци пък все още нямат успех далеч от "Трейс Арена".

3′

Днес стражът на Верея - Иван Караджов ще изиграе последния си двубой с екипа на "лъвовете'. Във вторник той лети за Беларус, където ще подпише с местния Шахтьор (Солигорск).

2′

Голямата звезда на Лудогорец - Клаудиу Кешеру днес е оставен на резервната скамейка. В предни позиции ще действа намиращият се в доста добра форма бразилец - Жуниор Кишада.

1′

28. Клаудиу Кешеру 15. Костадин Слаев

Отборите на Лудогорец и Верея се изправят един срещу друг в последен мач от неделната програма на Първа лига. "Орлите" съвсем могат да обезсмислят "битката" за титлата, тъй като вчера основният им конкурент Левски отново допусна грешна стъпка.

Разградчани ще трябва да се настройват бързо на вълна "български шампионат", след като през седмицата изиграха достоен двубой срещу ФК Копенхаген, но в крайна сметка отпаднаха от Лига Европа.

Венцеслав Стефанов пак изригна: Заради Кирил Домусчиев не играем в "Овча купел"

Венци пак изригна: Заради Домусчиев не играем в "Овча купел", онзи със сините венци е едно голямо нищо!

"Видяхте ли някаква промяна във футбола освен, че мачовете вече се играят в 13:00 или 22:00 часа?"

Георги Дерменджиев отново ще прави рокади в своя състав. Почивка получават опитните Клаудиу Кешеру и Йордан Минев, които най-вероятно ще се включат през втората част. Шанс за изява ще получат Козмин Моци и Густаво Кампаняро, а намиращият се в страхотна форма Жуниор Кишада най-сетне повежда атаката на "зелените". Компания в предни позиции ще му правят Вандерсон и Джонатан Кафу.

Въпреки първоначалните очаквания, Марселиньо отново започва в стартовите 11.

Лудогорец спечели €20 млн. от евротурнирите

Добра печалба за Домусчиев

Около Верея продължава да бъде интересно. Заралии не спират с трансферите. На "Трейс Арена" пристигна бившият световен шампион за младежи с Гана - Самуел Инкоом. Часове по-късно пък към Шахтьор (Солигорск) пое Иван Караджов.

Първата задача на играчите на Верея ще бъде да предотвратят повторение на двубоя от първия полусезон в Стара Загора. Тогава домакините претърпяха много тежка загуба с 1:5, която бе сериозен удар по самочувствието им. Новакът в елита ще направи и нов опит да промени още една негативна статистика. Тя е свързана с гостуванията на отбора, в които той все още не може да запише първата си победа и до момента има 4 равенства и 6 загуби далеч от дома.

Верея продаде Иван Караджов на Шахтьор (Солигорск)

Верея продаде Иван Караджов!

"Лъвовете" продължават със сделките

Главен съдия на срещата е Георги Давидов от Велико Търново, с помощници Ивайло Атанасов и Милен Арабаджиев. Допълнителни асистент съдии са Петър Кирилов и Димитър Желязков. Делегат на БФС е Георги Мирчев, а работата на реферите ще наблюдава Георги Нарлев.

Верея впечатли - взе младежки световен шампион и първенец на Швейцария с Базел!