Лудогорец не допусна изненада срещу новака в „А" група Любимец. Шампионите победиха „дините" с 5:1 в мач от 14-ия кръг на „А" група.

Така възпитаниците на Стойчо Стоев заеха 2-ото място, плътно зад Литекс. В последния кръг, именно срещу ловчанлии, „орлите" записаха загуба с 2:4.

Роман Безяк се отчете с четити попадения в днешната среща на „Лудогорец арена", а скандалният Орлин Орлинов вкара първия си гол с екипа на Любимец.

Старши треньорът на домакините Стойчо Стоев бе дал почивка на част от титулярите си, които победиха през седмицата Черноморец в Одеса.

Срещата започна кошмарно за домакините. Още в 1-ата минута Златински  обърна глезена си, но лекарският щаб успя да успокои болката му. В 18-ата минута нападателят на Лудогорец Мишел Платини също се контузи, като усука коляното си и излезе принудително от игра.

В 32-ата минута Христо Златински засече от корнер, стреля, но ударът му срещна напречната греда. Така двата отбора се прибраха на почивка при резултат 0:0.

Втората част шампионите започнаха с бърз гол. В 48-ата минута Безяк засече центриране на Шоко отдясно и подаде към Ернандес, който от десетина метра стреля за 1:0.

Три минути по-късно Роман Безяк изскочи на отлична голова позиция, финтира Стоянов и удвои. В 55-ата минута резултатът вече беше 3:0. Иван Стоянов намери Роман Безяк, който стреля точно.

Десет минути преди края на мача,гостите успяха да намалят чрез скандалния Орлин Орлинов. Бившият нападател на ЦСКА открадна топката от Козмин Моци, навлезе в наказателното поле на Лудогорец и с десния крак матира Чворович. Головете на „Лудогорец арена" продължиха да валят.

Шест минути преди края на мача.  Безяк се възползва от грешка в защитата на домакините, овладя на границата на пеналта, обърна се и стреля точно. Четири минути по-късно отново той засече центриране на Ернандес и стреля от точката на дузпата, отбелязвайки четвъртото си попадение в двубоя.

След този мач Любимец е на 10-ото място с 13 точки.