Лудогорец разби Локомотив (Пловдив) с 6:1 в мач от 28-ия кръг на Първа лига. "Орлите" изиграха страхотен двубой в Разград и буквално премазаха съперника си. "Смърфовете" излязоха с експериментален състав, тъй като в сряда им предстои финал за Купата на България.

Два гола за успеха вкара Вандерсон, а по един път се разписаха Козмин Моци, Каули, Жоржиньо и Мавис Чибота. За "черно-белите" точен бе Кенан Муслимович.

Лудогорец събра 68 точки и вече е шампион. Локомотив е четвърти с 50 пункта.

Лудогорец - Локомотив (Пловдив) 6:1, "орлите" мачкат съперника си

Марселиньо ще изиграе последния си мач с екипа на "орлите"

Лудогорец поведе още в 42-ата секунда. Недялков центрира от левия фланг за Козмин Моци, който изпревари Масоеро и откри резултата с глава. В 8-ата минута изстрел на Доминик Малонга от пеналтерията излезе в аут.

Пет минути след това "орлите" удариха за втори път. Икоко центрира остро в наказателното поле, където Вандерсон засече топката във вратата за 2:0.

Снимка 485642

В 21-ата минута можехме да станем свидетели на много красив гол от страна на Каули, чийто техничен опит да прехвърли Пиргов срещна напречната греда. Секунди по-късно Чибота с пета изведе Вандерсон зад защитата и бразилецът копна топката за 3:0.

В 35-ата минута разградчани вкараха четвърти гол. Вандерсон намери Каули в наказателното поле. Бразилецът нанесе удар, който Петрович блокира. Кълбото се върна в Каули, който с хубав удар с левия крак вкара за 4:0.

Снимка 485641

Първата добра възможност през второто полувреме се откри през резервата Карагерен, чийто удар в 62-ата минута мина покрай вратата. Малко след това Жоржиньо овладя центриране на Недялков, но стреля над вратата.

В 67-ата минута Локомотив намали с дебютно попадение на Кенан Муслимович. Нападателят беше намерен в наказателното поле от Николай Николаев и с прецизен удар не остави шансове на Стоянов.

Снимка 485640

В 74-ата минута Лудогорец вкара пети гол. Тауата избяга зад гърба на Акиниеми и намери Жоржиньо, който засече топката във вратата за 5:1.

В 86-ата минута Чибота получи топката от Тауата и завъртя топката в далечния ъгъл за 6:1.