Две седмици след неприятната загуба от ЦСКА, футболистите на Лудогорец отново се завърнаха на победния път. Селекцията на Димитър Димитров спечели с лекота визитата си на Локомотив (Пловдив), побеждавайки "смърфовете" с 3:0. По този начин разградчани се възползваха по перфектен начин от днешната грешна стъпка на гореспоменатите "армейци" и вече имат четири точки аванс на върха в Първа лига.

"Орлите" изковаха своя успех още през първата част, когато точни за своя тим вече бяха Клаудиу Кешеру и капитанът Марселиньо. Крайното 3:0 пък оформи резервата Жоао Пауло в 90-ата.

Локомотив (Пловдив) - Лудогорец 0:3 (Развой на срещата по минути)

Лесен успех за "орлите"

През втората част шампионите понамалиха темпото, а техният съперник пък остана с човек по-малко заради директен червен картон на Пламен Николов.

Снимка 324319

Новият треньор на Локо (Пд) - Бруно Акрапович дебютира пред собствена публика със загуба, която е и втора поредна за босненеца, откакто дойде в България. Тази вечер той и възпитаниците му разочароваха и кечиста Александър Русев, за който е добре известно, че е запален привърженик на "смърфовете".

Друга любопитна случка бе токовият удар на "Лаута", който за около 10 минути през втората част остави терена в пълен мрак.

Дузпа-невидимка едва не пречупи ЦСКА на "Армията", реми за "червените" срещу Ботев (Пловдив)

Дузпа-невидимка едва не пречупи ЦСКА на "Армията", реми за "червените" срещу Ботев (Пд)

Автогол донесе точката за "армейците"

Не бе изтекла и една минута от началото на мача, когато домакините от Локомотив организираха първата си по-опасна атака. Размяна на бързи пасове завърши с удар на Димо Бакалов от границата на наказателното поле. Всичко обаче приключи с корнер, след който не се случи нищо интересно.

Отговорът на Лудогорец беше подобаващ. В ответната атака, шампионите набързо намериха пролука в несигурната пловдивска отбрана, но острият пас на Вандерсон не бе засечен от негов колега малко пред голлинията. Вратарят на Локомотив - Мори Диао беше поставен под тежко изпитание в 7-ата минута. Клаудиу Кешеру изпълни майсторски един пряк свободен удар, който обаче беше отразен с вещина от тъмнокожия страж.

Снимка 324315

Напористата игра на гостите ги възнагради с попадение в 14-ата минута. Капитанът на Локо - Димитър Везалов изчисти хаотично с глава едно центриране на съперник. Топката попадна във Вандерсон, който с нещо средно между удар и подаване, някак си добута коженото кълбо до Клаудиу Кешеру. Оттук насетне за румънския голаджия беше лесно и майсторски реализира осмия си гол от началото на кампанията.

И докато хората на Бруно Акрапович се нагаждаха към позицията си на догонващ, Лудогорец набързо удвои свята преднина. В 17-ата минута Лукоки центрира от корнер. Абел Анисе игра с глава на първа греда и продължи към намиращия се в другия край на вратата Марселиньо. Оказал се абсолютно непокрит, капитанът на "зелените" се разписа с лекота.

Въпреки, че Лудогорец понамали темпото след изковаването на комфортната за тях преднина, хората на Херо можеха да поведат с 0:3 в 33-ата минута. Вандерсон изскочи зад отбраната на Локо и остана сам срещу Мори Диао. Бразилецът обаче бе догонен от Георги Пашов и решителният му изстрел излезе в корнер. Техничарят с №88 можеше да чукне и към колегата си вдясно, но егоистичната му игра провали отличната възможност за класика на "Лаута".

Снимка 324317

Последното интересно събитие за първата част се случи секунди преди сигнала за почивка на Стефан Апостолов. Джоди Лукоки се пребори за центрирана топка около дузпата. Ударът му обаче донесе сериозна доза разочарование, минавайки на сериозна дистанция от горната греда на Мори Диао.

Домакините от Локомотив напомниха за себе си малко преди часовникът да покаже точно час на "Лаута". Кхалед Аяри опита да завърши качествена атака на "черно-белите", ала тежкият му изстрел от границата на наказателното поле бе спасен от добре позиционирания Ренан.

Снимка 324318

Неприятностите за Локомотив продължиха и в 67-ата минута, когато доста спорно, директен червен картон получи бранителят Пламен Николов. В тази ситуация реферът Апостолов прецени, че опитният защитник е спрял потенциална възможност за гол на Джоди Лукоки, който се откъсваше зад отбраната на пловдивчани.

Берое победи Пирин (Благоевград) с 1:0 като гост

Мартин Камбуров измъкна Берое при гостуването на Пирин (Благоевград) (ВИДЕО)

"Орлетата" с осми мач без победа в Първа лига

В последвалите минути стадионът в Пловдив бе обгърнат в мрак. Токов удар на "Лаута" остави без осветление терена за не повече от 10 минути. Навременната реакция на домакините обаче не позволи проблемът да възпрепятства завършека на срещата.

В 80-ата минута Вандерсон можеше все пак да отбележи така търсения от него гол, но ударът му премина много близо от страничната греда на Диао.

В последните мигове на срещата, Лудогорец достигна и до третото си попадение в мача. Джоди Лукоки навлезе по крилото, след което пусна към намиращия се на дузпата Жоао Пауло, който засили коженото кълбо към незащитения ъгъл на Мори Диао за крайното 3:0.

Снимка 324316

В следващия кръг на Лудогорец предстои наглед най-лесното домакинство - на последния Витоша (Бистрица). Локомотив (Пд) пък има тежката задача да домакинства на ЦСКА.