Берое успя да стигне до трудна, но ценна победа при гостуването си на Пирин (Благоевград) с 1:0. Единственото попадение в срещата от 16-ия кръг на Първа лига реализира Мартин Камбуров в 85-ата минута на срещата.

Двубоят премина с лек превес на старозагорци, който създадоха по-чистите голови положения в срещата и закономерно си тръгват с три точки от стадион "Христо Ботев". Играчите на Александър Томаш събраха 27 точки и заемат 4-о място във временното класиране. Пирин записа 8-и мач без победа и е едва 12-и с 14 пункта.

Снимка 324262

Източник: beroe.bg

Срещата започна равностойно, като в двадесет минути битката бе съсредоточена в средата на терена, а головите опасности пред двете врати липсваха.  В 10-ата минута Суда опита удар, който бе крайно неточен. Малко след това Макенджиев боксира центриране в наказателното поле, топката попадна в Хаджиев, който стреля, а бранител изби топката.

Пирин (Благоевград) - Берое 0:1

Пирин (Благоевград) - Берое 0:1, гол на Камбуров

Двубоят започва в 13,00

В 25-ата минуте дойде и първата опасност, след като Костов пробва удар извън наказателното поле, който мина над гредата на Перниш. В 33-ата минута Берое организира добра атака, но Николов изчисти топката пред Охене след опасно центриране на Карачанаков.

Две минути по-късно Охене удари греда след удар с пета при изпълнение на корнер. В края на първото полувреме Марко Адамович шутира от границата на пеналта, но право в ръцете на Макенджиев.

Снимка 324261

Втората част започна с по-активни действия на Берое. В 47-ата минута Педро Еуженио опита удар от 7-8 метра, но Макенджиев внимаваше и изби.

Пирин отговори с опасен шут на Ничев след разбъркване в наказателното поле на Берое. Перниш обаче се намеси добре и предотврати гол в своята врата. В 62-ата минута удар на Антон Костадинов мина покрай вратата. След това и Станислав Костов стреля, но право в ръцете на стража на гостите.

В 71-ата минута Карачанаков напредна и нанесе удар, но след рикошет в бранител на "орлетата", топката излезе в корнер.

Снимка 324259

В 85-ата минута по-добрата игра на Берое даде резултат и Мартин Камбуров се разписа за 0:1. При изпълнение на корнер от страна на гостите, Иван Иванов пусна за нападателя, който простреля Макенджиев.

До края на срещата Пирин не успя да върне попадението и така записа осми пореден мач без победа.