Отборът на Лудогорец се завърна на върха на класирането в „А" група, след като в голямото дерби от XIII-ия кръг се наложи с 2:1 над Левски. В герой за шампионите се превърна Станислав Генчев, който отбеляза и двете попадения за своя отбор. Особено красив бе вторият гол на опорния полузащитник, който се разписа с шут от около 25 метра.

Почетното попадение за столичани пък вкара Илиян Йорданов в началото на втората част. Благодарение на успеха Гъргоров и компания събраха на сметката си 32 точки.. Левски пък остава втори с 31.

Двата отбора изиграха много динамично първо полувреме, в което и пред двете врати се откриха отлични положения за гол. Домакините откриха резултата още в 12-ата минута, след като Станислав Генчев се разписа с удар с левия край от 5-6 метра. Попадението падна след сериозно разбъркване след центриране от корнер и липса на концентрация в синята отбрана.

Точно 10 минути по-късно гостите поискаха дузпа за нарушение срещу Рамос. Португалецът падна в полето след съприкосновение с Дяков, а на повторенията ясно се видя, че между двамата има контакт.  Главният съдия Николай Йорданов обаче не посмя да отсъди дузпа.

В общи линии това беше и единствената по-сериозна атака на „сините" за първото полувреме. От своя страна футболистите на Ивайло Петев спокойно можеха да вкарат още поне гол-два до края на първата част.

В 26-ата минута Иван Стоянов сложи топката на крака на Марселиньо, който от малкото наказателно поле стреля много в аут. Малко по-късно отново бразилецът бе изведен на стрелкова позиция, но се забави твърде много и позволи на върналия се Мюлдер да му избие топката от крака.

Добри положения се откриха също пред Емил Гъргоров и Александър Барт, но и в двата случая Ивайло Василев бе на мястото си и боксира сигурно топката. В крайна сметка почивката дойде при резултат 1:0.

Илиян Илиев реагира и още на почивката замени Йовов с Марсиньо. Това даде резултат и Левски изравни резултата в 47-ата минута. Мюлдер проби отлично по десния фланг и центрира в полето, където Марсиньо свали с глава на Илиян Йорданов. Крилото на Левски нямаше проблем от малкото наказателно поле да се разпише и да изравни резултата - 1:1.

Въпреки изравнителното попадение домакините не се смутиха и продължиха да атакуват, търсейки нов гол във вратата на противника. Марселиньо и Емил Гъргоров обаче почти не се забелязваха на терена, за сметка на Иван Стоянов и Миро Иванов, от които идваха всички по-интересни ситуации.

В 58-ата минута Лудогорец стигна до така желания втори гол, а в герой за домакините отново се превърна Станислав Генчев. Полузащитникът отправи силен удар от около 25 метра, като не остави шанс на Ивайло Василев. В интерес на истината вратарят също има заслуга за попадението, тъй като не бе заел най-добрата позиция.

В последните 15-20 минути на двубоя домакините се прибраха в половината си и разчитаха предимно на конгтраатаки, с които да затруднят съперника. В игра за Левски пък се появи втори централен нападател в лицето на Жоао Силва, с който „сините" се опитаха да стигнат поне до изравнителен гол.  Домакините обаче не допуснаха грешка и съхраниха минималния си аванс.

ЛУДОГОРЕЦ - ЛЕВСКИ 2:1