ЦСКА загуби гостуването си на Лудогорец в дербито на кръга в Първа лига. "Армейският" тим настояваше да запази първата си позиция в класирането, но в крайна сметка не успя да го постигне.

"Червените" водят с 2 точки на шампионите, но новият номер едно в подреждането се казва Левски.

Столичани загубиха с минималното 0:1 в Разград, като единственото попадение бе реализирано от Вандерсон през първото полувреме на мача.

Снимка 374024

ТОПСПОРТ проследи на живо за потребителите си всичко случило се на терена днес:

Лудогорец - ЦСКА 1:0, гол на Вандерсон!

Сблъсъкът започва!

Първото полувреме предложи на феновете в Разград много емоции и положения и пред двете врати.

По-настоялни безспорно бяха футболистите на домакините. Лудогорци използваха основно крилата си, в опит да пренесат събитията в половината на своя опонент.

Честите центрирания към вратарското поле обаче на първо време не водеха до нищо сериозно в полза на "орлите".

В 13-ата минута се стигна до опасна ситуация пред пеналта на "червените", като Бодуров фаулира Кампаняро и Николай Йорданов отсъди нарушение. Зад топката застана Марселиньо, чийто техничен изстрел обаче бе спасен от Черниаускас.

Снимка 374026

Още в следващата атака на домакините Върджил Мисиджан изпробва шанса си с мощен шут от далечна дистанция, но кълбото се отби в гърба на Мауридеш и излезе в корнер.

Малко по-късно дойде и първата сериозна възможност за ЦСКА, като центриране от корнер стигна до главата на Перейра, който обаче стреля на сантиметри от целта.

Така се стигна до 21-ата минута, в която резултатът беше открит. Вандерсон получи поредно добро подаване в нападение и стреля, на първо време Черниаускас спаси удара, но тръгна да гони атакуващия състезател на "зелените". Той хитро напусна пределите на наказателното поле, след което, виждайки че вратарят е зад него го прехвърли технично за 1:0.

До почивката играта се изостри, нарушенията зачестиха, а с тях и официалните предупреждения.

Второто полувреме не се различаваше особено много от първото, като единствената по-сериозна акция за гостите доведе до изстрел в горната греда на вратата на Броун, след добре изпълнен свободен удар от Тиаго Родригес.

Снимка 374023

Ситуациите пред Черниаускас бяха повече, като две от тях бяха пропилени с лека ръка от Вандерсон. В единия случай той бе сам срещу вратаря на софиянци, но се забави и не успя да го преодолее.

Сред най-чистите голови положения за домакините бе такова, с участието на Натанаел, но останали трима на двама, "зелените" се засуетиха, а Натанаел избра да стреля, вместо да подава на свой съотборник и сгреши.

Снимка 374022

Лудогорец не играе никак убедително при новия си треньор Пауло Аутуори, който избесня след равенството 1:1 като гост на Жрински в четвъртък, след като възпитаниците му допуснаха късен изравнителен гол. "Орлите" създават доста положения, но многото пропуски пред противниковата врата лишават тима от самочувствие. Тази вечер обаче беше по-скоро изключение.

Снимка 374020

ЦСКА бе в Разград без контузените Жеферсон, Жоржиньо и Рафаел Енрике. Това неминуемо оказа негативно влияние и колкото и "червените" да искаха да стигнат поне до точката, в крайна сметка не успяха да го направят.

Главен рефер на двубоя бе Николай Йорданов, при когото Лудогорец няма загуба вече в 28 срещи.