Лудогорец не срещна трудности при домакинството си на Славия и победи "белите" с 4:1. Срещата бе от 21-ия кръг на Първа лига, а след нея "орлите" се завърнаха на върха в първенството. Клаудиу Кешеру (23,35), Абел Анисе (37) и Вандерсон (53) се разписаха за разградчани, докато точен за гостите бе Стефан Велев (33).

Играчите на Димитър Димитров удариха и две греди в началото на срещата, като можеха да направят успеха си далеч по-изразителен.

Лудогорец събра 51 точки и има една повече от втория ЦСКА. Славия е 9-и с 24 пункта.

Лудогорец - Славия 4:1

Лудогорец - Славия 4:1, Вандерсон също се разписа

"Орлите" имат 11 победи в досегашните си 15 мача срещу "белите"

Херо направи седем промени в своя състав, като извън титулярите в сравнение с мача с Милан останаха Ренан, Козмин Моци, Игор Пластун, Светослав Дяков, Марселиньо, Джоди Лукоки и Якуб Шверчок.

Двубоят започна много силно за домакините, които удариха греда още в началните секунди на срещата. Мисиджан центрира отляво в наказателното поле, топката стигна до Вандерсон, който без да се бави стреля силно, но нацели горната греда.

Силната игра на "орлите" продължи и в 9-ата минута отново горната гредата спаси "белите" от попадение, след като Кешеру бе изведен на отлична позиция от Вандерсон. При тази ситуация имаше намеса и от Стергиакис. При последвалия корнер отново румънецът се озова на стрелкова позиция, но с глава прати топката в аут.

Снимка 340963

В 16-ата минута Игор Пластун влезе на мястото на получили контузия Лукас Саша. Украинецът зае място в центъра на отбраната, а Рафаел Форстър отиде да играе отляво на защитата.

В 16-ата минута Сисиньо опита диагонален удар извън наказателното поле, при който топката профуча покрай левия страничен стълб.

Димитър Димитров: Контролирахме мача от първата до последната минута

"Имаше психически срив при нашите играчи, но е важно, че излязохме с чест от този двубой и спечелихме"

Натискът на "орлите" даде резултат в 23-ата минута. Сисиньо открадна топката от играч на Славия и с отлично центриране намери Клаудиу Кешеру в наказателното поле. Румънецът с удар от воле направи безпомощен Стергиакис - 1:0. Осем минути по-късно Кампаняро стреля над вратата след заучено изпълнение на пряк свободен удар.

Снимка 340961

В 33-ата минута Славия изравни. Стефан Велев открадна топката от Кампаняро и напредна в полето на Лудогорец. Халфът опита удар извън наказателното поле, топката рикошира в Георги Терзиев и стана неспасяема за Броун - 1:1.

Клаудиу Кешеру: Най-важно бе да си върнем ентусиазма

"Хубаво е, че всеки дава най-доброто от себе си"

Отговорът на домакините бе мигновен. Густаво Кампаняро опита да изкупи вината си за гола на софиянци и нанесе опасен удар от около 15 метра. Стергиакис изби топката, която попадна в Кешеру, който от няколко метра не сбърка на празна врата - 2:1.

Снимка 340960

В 37-ата минута "орлите" вече имаха преднина от два гола. Анисе копна топката за Кешеру, който с пета го изведе сам срещу стража на гостите и мадагаскарецът не сбърка за 3:1.

В края на полувремето Владислав Узунов опита опасен удар от пряк свободен удар, но Броун се справи и изби в корнер.

Златомир Загорчич: Получихме лесни голове

"Трябва да изчистим грешките, но Лудогорец е класа"

На полувремето в игра се появи Светослав Дяков, който замени получили травма Сисиньо. Втората част започна много динамично. Още в първите секунди след подновяването на играта гостите бяха близо до попадение. Ивайло Димитров се справи с Пластун отляво и навлезе в наказателното поле. Нападателят намери Узунов, който от границата на вратарското поле прати топката над вратата.

Минута по-късно Стергиакис сбърка, Мисиджан овладя кълбото и пусна успореден пас за Кешеру. Румънецът не успя да играе с топката, която се озова в Кампаняро. Бразилецът от няколко метра би право в гръцкия страж и кълбото излезе в корнер.

Снимка 340959

В 52-ата минута Лудогорец вкара четвърти гол. Вандерсон получи топката отляво на наказателното поле и с мощен удар направи безпомощен Стергиакис.

В 64-ата минута отново бразилецът можеше да се разпише, след като бе изведен от Кампаняро, но този път вратарят на "белите" се намеси и улови топката. Малко по-късно удар на играчът с номер 88 мина над вратата на столичани.

До края на срещата единствената по-интересна ситуация бе при удар на резервата Светослав Ковачев, но Стергиакис не срещна трудности и улови.